Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van rosszhatással az...

Miért van rosszhatással az internet a nyelvünkre? Valaki ezt megtudná nekem fogalmazni 7-8 mondattal?

Figyelt kérdés
2016. dec. 15. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Például azért mert ha mindenki tud tartalmat generálni akkor nem csak azok fognak tartalmat generálni akik helyesen tudnak írni. Ezért terjedhet a rossz helyesírás: a rossz hatással két szó.
2016. dec. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Még azért is,mert az interneten sok a rövidítés,és a más nyelvezetből átvett szlegszavak is.

Pl Vok. (vagyok) a LoL... stb stb...

Ha ez így megy...régebben még elég volt magyarul a "kamilláztam" szó,aminek jelentése a fiatal körben a csodálkoztam-ot jelentette.Vagy "néz mint a mozis" ...De már új generáció van,egy új nyelvezettel.Így lesz majd új "kultúrális"?? a magyar nyelv?

2016. dec. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%
#2 a nyelv folyamatosan változik, ezt el kell fogadni.
2016. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Ha szigorúan vesszük, a helyesírásnak még javulnia is kellene az Internet miatt, hisz a legtöbb böngészőben és okos eszközben ott a helyesírás-ellenőrző funkció.

Hogy valaki nem él a javítás lehetőségével, az más kérdés. Van akinek jó a helyesírása, de gyorsabb ékezet nélkül és rövidítésekkel írni egy kisméretű telefonon. Akinek lapátkezei vannak mint nekem, annak egy ötcolos telefonon minden szót rendesen kiírni kínszenvedés lehet. De a kérdezőnél inkább a jövevényszavakra lehetnek kíváncsiak, ami megint csak egyéni megítélés kérdése. A nyelv állandóan változik, szavak jönnek és mennek, szerintem ez nem feltétlenül rossz dolog. Sokaknak viszont idegesítő lehet a sok idegen szó vagy szokatlan kifejezés, mert elnyomhatják a korábbi változatokat. Példának ott a sokak által utált be igekötő(belassul, bebukik, beáldoz), amit ma már széles körben használnak mindenfelé a médiában is, így elfogadottá vált.

Szerintem Magyarországon ez messze nem olyan fajsúlyos dolog, mint pl angolszász területen.

Ott a rövidítések annyira elterjedtek, hogy egy-egy témának külön rövidített kifejezései vannak, amiket laikusként nem ismerünk és utána kell néznünk. Úgy kell elképzelni, mintha egy gyerekvállalással kapcsolatos fórumban a védőnői szolgálat VSZ, a Down-szűrés DSZ vagy a kistestvér KT rövidítéssel lenne írva, mindezt a legteljesebb természetességgel. Ha valaki kívülállóként odamegy, csak les hogy miről is beszélnek, mert neki a rövidítések nem mondanak semmit.

Ebből hozz ki 7-8 mondatot.

2016. dec. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. dec. 15. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűsíti a nyelvet, azaz szegényebbnek tűnik tőle, de szerintem ez nem feltétlenül baj.
2016. dec. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"rosszhatással"

"megtudná"

No comment...

2016. dec. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
szakemberek szerint a nyelv változása természetes folyamat, és nem beszélhetünk helytelen nyelvhasználatról. A helyesírás más dolog.
2016. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!