Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez a kifejezés? It...

Mit jelent ez a kifejezés? It is in this context that. , miért nem csak in this context?

Figyelt kérdés

Igazából találtam fordításokat itt:

[link]

Csak azt nem értem,hogy ez most akkor ugyanazt jelenti,mint az in this context?


2016. okt. 13. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
2016. okt. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:

Választékos nyelvhasználat. Ennyi.

Ahogy mondod, természetesen állhatna egy mondatvégi "...in this context" is, de nem lenne meg benne a hangsúly.

Magyarul ezt körülbelül úgy fejezhetnénk ki, hogy:

"Ebben a kontextusban/környezetben (lehetséges az, hogy) (következik be az, hogy) (valósul meg az, hogy)(válik elérhetővé az, hogy) (fejeződik ki az, hogy)" stb.


Hadd mondjak egy példát:

(szövegelés a Robin Hood szerzőjéről, az angol történelemről, a RH kori viszonyokról, a brit kulturális hagyoményokról)"...It is in this context that we can understand the place of Robin Hood in british folklore."


vagy:

(szövegelés a relativitáselmélet matematikai, fizikai... hátteréről)"...It is in this context that Einstein's laws truly can manifest to the observer."


Természetesen ez a formula NEM kötődik az "in", "this", context", szavakhoz: az "it is..." a lényeges.


Teszem azt, az "in this context" hérom szavát lecserélem valami másra, legyen mondjuk:

"by my hand". (az én kezem által)


Ahelyett hogy:


The tyrant will die by my hand. (A zsarnok az én kezem által leli majd a halálát.)

azt mondom hogy:


It is true that it was the peasants who started the rebellion and burned down the tyrant's stronghold. It was the kingdom's army that chased him here to the end of the world, weakened and alone. But it is by my hand that this monster ( this stealer of souls and ruiner of villages) shall finally fall and pass on to the afterlife.


Remélem érthető volt, ha nem akkor az "It is by my hand that (ez meg ez fog történni)" a lényeg.

Magyarul ez csak egy módja ennek a mondatrésznek a kihangsúlyozásának.

2016. okt. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor ezt így lehetne?

"It is in this context that Einstein's laws truly can manifest to the observer."

Ez az a kontextus amelyeben Einstein törvénye igazán kézzelfoghatóvá válik(tud válni) a megfigyelő számára.

2016. okt. 13. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!