Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A némettel vagy az olasszal...

A némettel vagy az olasszal megyek többre? Melyikből tudok könnyebben közép szintű nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés

8 éve tanulok angolul, de a kiejtéssel meggyűlik a bajom. Bekerültem emeltre 4 éve, és most 2. nyelvet kell választanom.

Nem pontosan tudom,hogy mivel van célom az életben, foglalkoznék marketinggel, turisztikával illetve az irodalom/bölcsészet, társadalomtudományok is jöhetnek, foglalkoznék tanítással, angol-magyar, vagy magyar-történelem szakos tanár lennék.

Le kellene tennem egy középfokú nyelvvizsgát is, bár lehet soha az életbe nem alkalmaznám a nyelvet, de szeretnék egy második nyelvet jól megtanulni.

Melyiknek könnyebb a nyelvtana?

Melyiknek könnyebb a kiejtése?

Melyiket tudnám leginkább alkalmazni az életemben?

Melyikből tudnék könnyebben nyelvvizsgát tenni?

Melyikből felejtenék kevesebbet?

A hangom érces, és világ életemben tisztán beszéltem magyarul, a szavak végét nem tudom elharapni. (Ezért a francia szóba sem jöhet.)

Angolból egyébként 4-es vagyok, emelt szinten, a nyelvérzékem viszonylag jó angolból, magyarból jónak tartom.

Melyik nyelvet válasszam? Heti 3-4 órában tanulnám.

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

14/L



2016. ápr. 16. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Német
2016. ápr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. ápr. 16. 20:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Melyiknek könnyebb a nyelvtana? = Olasz

Melyiknek könnyebb a kiejtése? = Kb. egyforma

Melyiket tudnám leginkább alkalmazni az életemben? = Német

Melyikből tudnék könnyebben nyelvvizsgát tenni? = Olasz

Melyikből felejtenék kevesebbet? = Az csak rajtad áll

...a szavak végét nem tudom elharapni = Olasz


Plusz hozzátenném még a létező angoltudásodat is, az azért többet segít a németben (de nem annyival többet, mint gondolná az ember).

2016. ápr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A németet mondanám hasznosabbnak, de kb. 1 éve kerestek olaszul tudó embert egy neves multihoz.
2016. ápr. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igazabol mind a kettonek a kiejtese konnyu. Az olasz szebb es konnyebb letenni belole egy vizsgat viszont a nemetet tobb helyen tudod alkalmazni...sokkal tobb helyen.
2016. ápr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!