Miért nem neveznek meg egy közös nyelvet, amit a világon mindenhol megtanítanak, és mindenkitudna kommunikálni mindenkivel?
Mert minden országnak megvan a maga nyelve, és senki sem akarna róla lemondani. Idegen nyelvet meg erőltetni, hogy mindenki ugyanazt tanulja nem lehet.
Gondolkodni kéne egy kicsit.
Szerinted hány arab nyelvű ember fog mondjuk kínai nyelven megtanulni? Ugyanis kínai nyelven többen beszélnek a világon mint mondjuk angolul.
Mert még nem érett meg az emberiség a nyelv világméretben közössé tételére (ill. egy nyelv világméretben történő elterjedésére). Ez egy hosszú folyamat lesz, de előbb-utóbb ez lesz a végeredmény az egységesedés útján. Az ezt követő lépés pedig a többi nyelv háttérbe szorulása lesz majd, valamikorra olyan mértékben, hogy gyakorlatilag csak elszigetelődő embercsoportok fogják majd csak ismerni az egyes nyelveket, mint ahogyan ma is csak néhány ember ismeri már csak pl. a néptáncot, és egyre kevesebben.
Egyébként igen, a kettes által írt eszperantó nyelvet pont ebből a célból hozták létre, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Legalábbis egyelőre. Vannak dolgok, amiket nem lehet vagy nem szabad siettetni, mert az adott korban nem találnak megfelelő táptalajra. Mint ahogyan már az ókorban is feltalálta Hérón a gőzgépet, de túl korai találmány volt, nem tudtak mit kezdeni vele, nem tudták hasznosítani. Aztán majd kétezer évvel később újra feltalálták, akkor már jó időben, olyannyira, hogy egy komplett ipari forradalmat indított útjára. Az eszperantó is ilyen, túl korán jött létre, még nem jött el az ideje.
Mert senkinek sincs teljhatalma a világ felett, és nem is lenne egyetértés, lásd eszperantó.
Viszont akaratlanul is viszont az angol felé tendálunk ilyen téren, így nincs is szükség új nyelv alkotására.
Fel kellene bérelni pár neves nyelvészt, hogy alkossanak egy tökéletes nyelvet.
Aztán azt lehetne tanítani.
#8: Európában (legalábbis nagy részén), Ausztráliában, és Észak-amerikában. Ázsiában a kínai (valamely nyelvjárása, többnyire a mandarin), Közép- és Dél-Amerikában a spanyol ill. portugál, Afrikában pedig (főként) vegyesen a francia és az angol. Kínaiul pl. többen beszélnek, mint a világ bármely más nyelvén. Tehát az angol még mindig nem világnyelv, bár valóban jó esélye van rá, ez tagadhatatlan.
Viszont szerintem amíg nem egységesítik a kiejtésmódját, és nem szabadulnak meg a rengeteg igeidő használatától (tehát nem esik át egy nagyon komoly nyelvreformon), addig ezek elég komoly problémát fognak okozni a nem angol anyanyelvűek számára. Ez a reform lehet egyfajta viszonlag gyors lefolyású "nyelvforradalom", amikor már az angol anyanyelvűeknek is elegük lesz belőle, hogy nem értik más tájakról származó angol anyanyelvűek, és főleg a nem angol anyanyelvűek angolját, és egy, a magyar nyelvben is megtörtént Kazinczyék-féle nyelvreformot hajtanak végre. Vagy lehet egy hosszabb távú kikristályosodás, aminek folyamán apránként kopnak majd ki a nyelvükből ezek a hátráltató tényezők. Legalábbis szerintem ezek majd kelleni fognak ahhoz, hogy az angol egy könnyen elsajátítható, valóban világnyelvvé váljon.
Mert képtelenség.
Voltak már ilyen nyelvek amiknek ez volt a céljuk -pl. eszperantó- ,de azt is ma kb. 2000 beszélik.
Meg aztán én is magyarul szoktam kommunikálni ,de van ,hogy egyéb dolgokat jiddisül jegyzetelek le ,inkább.
Üdv!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!