Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Le tudná nekem hallás alapján...

Johnny Cage kérdése:

Le tudná nekem hallás alapján egy FINN nyelvet ismerő írni a lenti,1956-os magyar forradalomról szóló finn dal finn nyelvű szövegét?

Figyelt kérdés

1958-ban egy Seppo Ylöstalo nevű finn diák írt egy zeneművet az 1956-os magyar forradalom emlékére, a címe Magyar Szabadság, vagyis Unkarin Vapaus, mely fent van az interneten is, magyar felirattal ellátva. Én szeretném összevetni a dal finn és magyar szövegét, előbbi viszont nincs fent az interneten sehol.

A link: https://www.youtube.com/watch?v=epsfxaOCpGk

A segítségeket előre is köszönöm! Remélem akad valaki, aki ismeri a finn nyelvet!



2015. jún. 3. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ráér kicsit később, szívesen megcsinálom neked, rám fér a gyakorlás :)
2015. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok és köszönöm szépen!
2015. jún. 3. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hű, nem tudtam, mire vállalkozom :) Erős dialektusban íródott a dal, sokmindent félreértettem, viszont van egy jó hírem: igenis elérhető a neten, és ez a szöveg teljesen helyes is, a saját értelmezésemmel ellentétben.

[link]


Oi, Unkari sun vapautes' on jäänyt aikain taa

sun loistos häipyi usvaan hämärään

Sua idän tähden raskas kahle painaa, rasittaa

sun kansas' syömmis' kyyneleen mä nään

Sä tahdoit olla veljeskansa, aina vapaa maa

siks' toivo, oota aikaa parempaa


Mä muistan sinut Budapest, säveles' jousien

en sua koskaan unhoita, Unkarin neitonen

Ei kaiu soitto priimaksen, ei sävel csárdáksen

vain vaikerrus soi pustan viulujen

Sä usko, luota tulevaiseen, laulun, soiton maa

sä kerran vielä vapaa olla saat


Vain Luojaas luota, Unkari, Hän antaa vapauden

iloa soi taas viulusi, sävelet csárdáksen

Näät pustan tytön tanssivan ja riemastut sä, kun

näät nousevan tuon kansan sorretun

Ja kerran oot sä kuuleva tuon hymnin Petőfin

on silloin vapaa kansa Unkarin


Ja kerran oot sä kuuleva tuon hymnin Petőfin

on silloin vapaa kansa Unkarin

2015. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy te legalább megtaláltad velem ellentétben, bár Isten lássa lelkem nem csak úgy kiírtam ezt a kérdést, hogy na majd biztos lesz egy önként vállalkozó "hülye", aki megcsinálja ezt nekem, hanem kerestem én is a sokáig. A segítségedet még egyszer nagyon szépen köszönöm és remélem, hogy egy gyakorlásnak nem volt azért rossz ez neked sem! :)
2015. jún. 3. 21:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen, nem gyanúsítgattalak semmivel :) Hasznos feladat volt, legalább látom, hogy a későbbiekben mire kell jobban odafigyelnem.
2015. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!