Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent magyarul, hogy...

Mit jelent magyarul, hogy "áfig (y) ennyij" (orosz)?

Figyelt kérdés
офигенный, így van cirill betűvel, de nem biztos, hogy látszik.
2010. febr. 18. 13:33
 1/7 thommyboy'99 válasza:
nem tudom pontosan, de a "hivatalos" szóval kapcsolatos
2010. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze a hivataloshoz. Leírnád a mondatot, ahol találtad?
2010. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Офигенный , -ая, -ое, -ые

jelentései: csodálatos, nagyszerű, gyönyörű, hatalmas, gigantikus


Üdvözlettel: Suzana Guoth

2010. febr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem jól mentek át a cirill betűk, így az orosz szó végén hiányzik egy "j", és a "81" nem tudom, micsoda.

Suzana Guoth

2010. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor Különösnevű Zsuzsanna megmondaná, hogy miért nincs benne ez az orosznak legkevésbé sem hangzó szó sem a legújabb 740 oldalas akadémiai szótárban, sem az online orosz-magyar szótárban, sem Ozsegov 800 oldalas értelmező szótárában?
2010. febr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Ismeretlen!

Az ember a nevét általában kapja, és nem választja, ezért különösnek találom a nevemre vonatkozó megjegyzését. De Önnel ellentétben én a véleményemhez mindig adom a nevemet is.

Csodálkozom rajta, hogy miért rajtam kéri számon a szóbanforgó melléknév hiányát az említett szótárakban. Esetleg a szerkesztőknél kellene reklamálnia. De, hogy ne maradjon a kérdése megválaszolatlan: Valószínűleg azért, mert még nem találtak az irodalomban olyan mondatot, amelyben ez a szó előfordul. Ennek a szónak a használati szférája ugyanis a társalgási nyelv. Különben a Wikipediában megtalálja.

Üdvözlettel: Suzana Guoth

2010. febr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm kedves Suzana, sokat segített(él), egy könyvről volt szó és nem tudtam eldönteni, hogy szidják-e vagy dicsérik. :)
2010. febr. 18. 23:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!