Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy kell kiejteni Michel...

Hogy kell kiejteni Michel Houellebecq nevét?

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 10:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az íróra gondolsz?


Misel Hullbek.

Most fogom elolvasni a legutóbb megjelent könyvét, a Soumission-t. Jó kis port vert fel itt Franciaországban. Pillanatnyilag - tekintettel az eseményekre - a szerző felfüggeszti a könyv további kiadását, de egy barátomnak megvan, és kölcsönadja.

2015. jan. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most jövök rá, hogy hülyeséget írtam, a francia nem ejti ki a -h betűt.

Tehát Misel Ullbek. Csak nem szoktam hozzá, hogy kiejtés szerint írjam le a szavakat, bocs!

2015. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 chtt ***** válasza:

Mintha nem "u"-t mondana... kinek van jobb füle?

[link]

kíváncsiságból itt is meghallgattam franciára téve:

[link]

nekem továbbra sem "u", viszont nem is tudok franciául, csak tényleg kíváncsiskodtam, szóval ezer bocs a franciásoktól :)

2015. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, itt Misel Welbeket mond, ami szintén jó.

Én viszont - jaj, meg sem merem mondani, hogy mióta! - élek Franciaországban, és itt mindkét kiejtést használják.

Abban igazad van, hogy a média Wellbeknek vagy Uellbeknek ejti.

A vicc csak az, hogy egy hete láttam a hapsit egy szombat esti riportműsorban, és nem emlékszem, hogy mondta a nevét!

Azért is kértem kölcsön a könyvét, mert most különösen aktuális.

2015. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megnéztem a Wikin: "(prononcé [wɛlˈbɛk]", tehát igazad van, kedves Chtt! (Ma már többször is "találkoztunk", nem?)

Apai nagyanyja nevét vette fel írói álnévnek, mert ő nevelte, egyébként francia neve van.

De ez nem is fontos.

Köszönöm, hogy kijavítottál! :)

2015. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chtt ***** válasza:

Jaj, dehogyis javítottalak, hisz a "zsötemen" kívül legfeljebb a "merszit" meg az "ui"-t tudom franciául. Egyszerűen csak menthetetlenül kíváncsi vagyok, és imádom a nyelveket. És Te mondád, mindkét kiejtés jó.

Köszi, hogy Te is utánanéztél. Hijjjába, szuperek vagyunk! :)

2015. jan. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!