Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az övön aluli kifejezést...

Az övön aluli kifejezést gúnyos megjegyzésre mondjuk, azt tudom. De inkább olyanokra, amiknek van valóságtartalmuk?

Figyelt kérdés
2014. dec. 24. 01:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem gunyos megjegyzesre nondjak, hanem olyanra, ami sportszerutlen, nem fair, sunyi, hatulrol jovo, aljas. A boxbol szarmazik, ahol ov ala nem utunk.

Fuggetlenul a gunyos hangveteltol es a valosagtartalomtol.

2014. dec. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
39%

A valóságtartalomra is utalhat.

Ha pl a vita hevében valakinek mondok valamit, és ő azzal kontráz rá, hogy "Na ez övön aluli volt.." akkor én aazt úgy könyvelem el, hogy egyetért velem, nem tagadja azt, amit mondtam neki, elfogadja, és igazat ad, de rosszul esik neki, fáj az igazság, szégyelli stb.

Ha nem így lenne, akkor nem ezt mondaná, hanem azt hogy " ez nem igaz" v. "hazug" vagy stb. Akkor egyből kapálózna hogy amit rá mondtam, azt ő nem úgy gondolja, nem úgy értelmezi, stb.

2014. dec. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
18%

Igen, olyanokra.


A lényeg, hogy ne kapcsolódjon az adott helyzethez (pl. vitatémához) a megjegyzés, viszont alkalmas legyen a (-z egyébként győztes) vitapartner kisebbé tételére, megalázására.


Sovány: - A pi értéke 2.5

Kövér: - Nem, mert 3.14

(Megnézik, tényleg 3.14)

Sovány: - Akkor is egy hájfejű zsírdisznó vagy!


Az utolsó mondat ilyen, övön aluli, aljas megjegyzés.

2014. dec. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Ahogy már elhangzott, a nem sportszerű, nem tisztességes, nem az elvárható szabályoknak megfelelő esetekre mondjuk, amikor nincs védekezési lehetőség a megjegyzés ellen, mert nem is a szóbanforgó témába vág. Más a gúnyos megjegyzés. A valóságtartalomnak meg nincs valójában köze az övön aluli megjegyzéshez, az egyszerűen nélkülözi a valós tartalmat.
2014. dec. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
na szépen lepontoztak :DDD
2014. dec. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Najahh... ez is egy ilyen, övön aluli dolog. :)
2014. dec. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
(Mondjuk, ezért hirtelen mindenkire rányomtam a zöld kezet.)
2014. dec. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#2-es tényleg jól le lett pontozva, pedig ott van megadva a válasz a kérdésre.
2014. dec. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!