Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg olyan nehéz nyelv a...

Tényleg olyan nehéz nyelv a német, mint mondják?

Figyelt kérdés
Angolul már beszélek. Itt a gyk-n azt olvastam, hogy amennyi idõ alatt megtanulsz japánul, annyi idõ alatt 2-3 európai nyelvet is meg lehet tanulni. Ez valóban így van? Most japánul tanulgatok, és egyáltalán nem tûnik nehéznek. Mi a helyzet a némettel? És mennyire hasznos? Megéri tanulni, vagy inkább folytassam a japánt? (Vagy az oroszt, mert az.is tetszik.) Ùjlatin nyelveket nem szeretnék tanulni. Köszönöm a válaszokat!

#német #német nyelv #német nehézsége
2014. okt. 26. 20:42
 1/9 anonim válasza:
Nekem a nővérem kéttannyelvűbe jár és aztszongya hogy a német sokkal könnyebb mint az angol
2014. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
44%
De kérem, hát nem értem a kérdést! A súly...vagy..mi?
2014. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
45%
2es te egy müveletlen barom vagy
2014. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
32%
Hogy mondja, kérem? Kérem, ne tegeződjünk! Kérem, nem értem, amit mond!
2014. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem konnyu nyelv, de eleg logikus.


Szerintem itt Europaban tobbre mesz vele mint a japannal vagy orosszal.

2014. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
egyáltalán nem nehéz annak aki szeret nyelveket tanulni, és foglalkozik vele megfelelően.
2014. okt. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a németet és a japánt egyszerre tanulam. Nem kell feláldozni az egyiket a másik oltárán. :D


Nem nagyon van olyan hogy nehéz nyelv. Csak kedv hiány max...

2014. okt. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én németet tanultam először és utána kezdtem angolt tanulni, lehet mondjuk azért mert évekig tanultam a németet, de nekem a német könnyebben ment mint az angol, főleg az írásbeli résznél.


Európában a német és az angol tényleg jó párosítás, de írod az oroszt, hogy azt is szeretnéd tanulni, az orosz szerintem nehezebb, mint a német.


De én nem hagynám abba a japánt sem, ha jól megy, meg szeretem is, hanem mellette, vagy miután már japánból elértem a kívánt szintet elkezdenék egy új nyelvet.

2014. okt. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg olyan nehéz nyelv a német, mint mondják?"



Az attól függ, milyen szinten kívánod beszélni. Ha mondjuk alapfokig akarsz eljutni, akkor nem nehéz. Ha felsőfokon, vagy épp afölött akarod beszélni, akkor több munka van vele, mint az angollal.



Az angolnál és az újlatin nyelveknél természetesen nehezebb (ezeknél mi nem?), de amúgy a nyelvek között világszinten nem tartozik a nehezebbek közé. Csak több dolog van, amit memoriterként kell benne tanulni, anélkül, hogy logikát találnál benne.


Ami a hasznosságot illeti, valószínűleg sokkal jobb befektetés, mint a japán. Európában mindenképp. Ha ez a szempont, akkor mindenképp a németet válaszd, a japán meg maradhat mellette hobbinak.

2014. okt. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!