Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen német nyelvű könyvet...

Milyen német nyelvű könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, körülbelül középszintű német nyelvtudással. Milyen német nyelvű, de nem vészesen nehéz könyvet tudtok ajánlani? Többek között a romantikus, vámpíros és krimi könyvek nem vonzanak. Nem nyelvkönyvre van szükségem, hanem valami regényre. Nyilván nem túl nehéz, de nem is első osztályos könyv kellene. Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2013. dec. 28. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán valami életrajzot olvashatnál

Regény nem tudom mennyire tudna lekötni

Inkább rövidebb elbeszélést olvass

2013. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mein Kampf
2013. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 II.Dartheon ***** válasza:
KEttes elmész a jó.... ezt ÉN akartam mondani!! xD :D
2013. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én most olvastam John Saul-tól a Das Kind der Rache-t. Nagyon jó volt.

Thrillereket meg krimiket ír, olyasmiket, mint Stephen King. Szerintem neked biztosan tetszene. (Mármint, nem ismerlek, de abból kiindulva, hogy 18 éves fiú vagy, és krimiket is említettél :)).

Itt van a könyvei listája, német címekkel: [link]

2013. dec. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vookie ***** válasza:

Fiatal felnőtteknek : Neue Fahr süd. De ha történelmi regények érdekelnek, akkor az összes Der Medicus- regényt ajánlani tudom.

De jók a Terry Pratchett fordítások is. Amik igazándiból gyerekkönyvek, de nekem tetszettek, azok az Artemis Fowl sorozat könyvei. De esetleg írhatnál egy pár dolgot, amik tetszettek, akkor könnyebb lenne az ajánlás.

2013. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A magyarra lefordított könyveket szinte kivétel nélkül lefordítják németre is, így ha magyarul olvastál valamit az általad felsorolt kategóriákban, akkor azt jó eséllyel németül is megtalálod. Ez azért jó, mert ha esetleg mégsem értenél valamit, csak utanánézel a magyar verzióban. :)
2014. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!