Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mikortól lehet mondani h...

Mikortól lehet mondani h valaki beszél egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Úgy 400 szó elég hozzá mert kb a levelek filmek...

kb 70%-át megértem.

Beszélgetni kb tudok de legalább is el tom magyarázni h mit akarok.

Egyébként az angolról van szó.



2013. szept. 5. 15:35
 1/6 anonim válasza:

400 szóval tuti nem tudnál követni egy rendes filmet angol nyelven.

De ha a filmeket érted, és tudsz már érthető moódon kommunikálni az adott nyelven, akkor igen beszéled.

Bár ezt így meghatározni nem lehet annyira, inkább a nyelvtudás szintjét nézd (alap, közép, felsőfok)

2013. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű. Nem fekete vagy fehér az, hogy van beszélsz egy nyelvet, vagy nem. Ezért vannak a különböző szintek, hogy valaki pl. alapszinten, vagy társalgási szinten, vagy középfokon, vagy felsőfokon, vagy anyanyelvi szinten beszél egy adott nyelvet...

Ha többnyire meg tudod magad értetni, akkor alapszinten vagy egy kis jóakarattal társalgási szinten beszélsz angolul.

2013. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hátakkor mondjuk alap.


Volt olyan h jött egy ember megkérdezte h


Where is the keleti station ?

Mire én h follow me. Majd leértünk és look at the table.

Go 4 stop's and next will be. There go down the train.


És megértette.

Tudom h nem én leszek az év angolosa de megértetem magam.

2013. szept. 5. 17:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban meg lehet nevezni a szintet.

Bár én a középfokot már egy normálisabb szintnek tartom,mert az kb. abból áll,hogy tudsz beszélni a napirendedről,a sulidról,a hobbidról,meg elég sok mindenről.

Meg a nyelvtan nagy részét ismered.


A felsőfok és utána,az meg már a főnyeremény.


Egyébként én pl. 10 éve tanulok angolt,van középfokúm is,és felsőfokúm,és el merem magamról mondani hogy beszélek angolul.

Nem kifejezetten a papír miatt,hanem mert az anyanyelviekkel is elég jól megértjük egymást,külföldön tudok angolul útbaigazítást kérni,rendelni étteremben,vásárolni.Meg nagyon sok rövidített olvasmányt el is olvastam már,a nyelvtannal is tisztában vagyok ,nem annyira van vele gondom.A holland barátnőmmel,megy orosz,svéd barátokkal is el tudok beszélgetni úgy hogy teljesen értjük egymást.Elég ritkán van csak 1-2 szó,amit le kell fordítanom.A szótanulás az meg természetesen mindenkire ráfér.


Gondoltam talán hasznos lehet a saját példám is,hiszen már 10 éve tanulom a nyelvet,ezeket tudom felmutatni,szerintem ez már nem rossz.


Egyébként akkor mondhatjuk szerintem hogy tudunk egy nyelvet,mikor 90%-ban ki tudjuk magunkat fejezni.

Én például nem is gondolkodok szavakon szinte sose,szinte olyan nekem az angol,mintha magyarul beszélnék,mert sose gondolkozok,folyékonyan beszélek.

Annyi különbséggel,hogy az egyik az anyanyelvem,a másik nem.

Meg még fejleszteni kéne az angolomat,hogy még jobb legyen,mert szavakból sose elég.


Na ez nagyon hosszú lett,de úgy gondoltam,hogy mindenképp hasznos lenne a saját példám.

Nem akarom magam dicsőíteni-mert Isten ments- de szerintem ha valaki ilyeneket elmondhat magáról mint én,akkor az már valami.

2013. szept. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Negyes! Felsofokkal ne konnyitettett olvas, hanem rendes konyvet. A konnyitett nem jo semmire. Ez csak egy jo tanacs!
2013. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. szept. 14. 15:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!