Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyesek-e a kovetkezo mondato...

Helyesek-e a kovetkezo mondatok? (angol)

Figyelt kérdés

Bob spoke faster than Paul. (errol tudom, hogy helyes)

Bob spoke as fast as Paul. (ez is helyes)


De a kovetkezo ketto???


Bob spoke less faster than Paul. (ez gondolom egyeltalan nem helyes)

Bob spoke less fast than Paul. (errol nem tudom pontosan ha helyes-e vagy sem)


Ha az utolso kettobol egyik sem helyes, akkor gondolom a kovetkezo lenne ajanlott:


Bob spoke not so fast as Paul. (habar nem tudom pontosan ha ez igy helyes lenne.)

vagy

Bob didn't speak so fast as Paul. (errol tudom, hogy helyes, viszont az elobbi...?)


Megkerlek titeket nagyon szepen javitsatok ki a helytelen mondatokat, ha tudjatok a helyes varianst. Nagyon fontos. Elore koszonom a valaszokat.


2009. okt. 26. 06:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Te meglehetősen jól érzed, tehát itt nem igazán van kérdés. Pont úgy van, ahogy mondod: a "nem helyes" az nem helyes, a "helyes" az helyes, a "bizonytalan vagyok" pedig éppen elmegy, de nem hangzik jól. A "spoke less fast" nem hangzik jól, a "didn't speak so/as fast as ..." viszont helyes. A "spoke not as fast" nagyon nem tetszik, az igét kell tagadni, nem a határozót.
2009. okt. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom.
2009. okt. 26. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!