Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van "Zweiter Klasse" és...

Miért van "Zweiter Klasse" és "erster" kifejezés jegyvásárlásnál a németben?

Figyelt kérdés

2013. júl. 25. 06:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert a vonatokon van elsö és második osztályú jegy, illetve hely.
2013. júl. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocs, rosszul tettem fel a kérdést.

Szóval a problémám az, hogy nem világos, hogy a "die Klasse" előtt a melléknév miért "-er" végű?

Ez más jelzős kapcsolatokban is előfordul?

Úgy sejtem, hogy valami birtokos esetféle akar lenni.

2013. júl. 25. 22:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert az egy számnév. Erster=első Zweiter=második
2013. júl. 26. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ez még nem elég magyarázat. A sorszámneveknek tudomásom szerint ugyanúgy három alakjuk van, mint a mellékneveknek. Van valami oka, hogy nem "Erste" és "Zweite Klasse" alakban szerepelnek. Talán a magyar "-ú, -ű" végű mellékneveknek felelnek meg, ki nem tett "Ticket" főnév mellett?
2013. júl. 26. 11:49
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, megtaláltam:


Der Genitivus Qualitatis

Der Genitivus Qualitatis nennt eine Eigenschaft oder Beschaffenheit. Er wird hauptsächlich

in gehobener Sprache verwendet. Außerhalb dieser Stilschicht ist sein Vorkommen an feste

Wendungen gebunden; sonst wird er durch Präpositionalphrasen (oft mit von oder aus) ersetzt. Feste Wendungen, allgemein üblich:

(13) a. Sie löste [einen Fahrschein [erster Klasse] ].

b. [Ein Mann [mittleren Alters] ] trat herein.

/Prof. Dr. Peter Gallmann/


Köszönöm mindenkinek a hozzászlást.

2013. júl. 26. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!