Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol ragozás gyakorlását...

Angol ragozás gyakorlását hogyan gyakoroljam?

Figyelt kérdés

Tárgyeset: me,you,him,her...stb

jelző birt: my,your,his her.. stb...

Önálló birt. névmás:mine,yours ...stb...


Nos ezeket szeretném begyakorolni h nagyon gyorsan tudjam őket használni. Vmi gyakorlatot tudnátok ezekre írni nekem? Csak azért mert kicsit bizonytalan vagyok ha én írnám össze őket, rosszul nem akarom tanulni, rossz berögződés miatt. (neten nem találtam konkrétan összeírva ilyen gyakorlatot) Pl.:


én kutyám - my dog

te kutyád - your dog ...stb...



#angolragozás
2013. júl. 3. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha konkrét táblázat kell:

[link]


Amúgy csak úgy tudod igazán gyakorolni, hogy mondatokban használod.

2013. júl. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáld guglival így keresni a gyakorlatokat:

english personal pronouns exercises

2013. júl. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Keress dalszövegeket, amik azzal kezdődnek:

My bonnie is over the ocean,

...

2013. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andrasegon válasza:

a jó hír, h az angol nem ragozó nyelv, van az igei I/3 személy -s ragja meg a fõnév többesszám -s ragja (mindkettõ bizonyos extra bonyodalmakkal), bár melléknévi és határozói rag és ennyi ...

amirõl te beszélsz, az 1 óra alatt megtanulható, és egy hét alatt - kicsit unalmas ismételgetéssel - bármilyen magad által kreált példamondattal begyakorolható

hajrá!

2013. okt. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!