Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ismertek ilyen könyvet (német)?

Ismertek ilyen könyvet (német)?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, mint az English Grammar In Use csak németből, vagy az sem baj, ha a nyelvtani pontok magyarul vannak benne, mint az Oxfordos piros könyvben.

Aki nemismeri: olyan német nyelvtankönyvet keresek, ami részletes, és kezdő szintről indul, feladatokat és szabályokat egyaránt tartalmaz. Lehetőleg jó vastag legyen, sok legyen benne a feladat.



2013. febr. 16. 20:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Ajánlom neked Maklári Tamás Lazán németül c. könyvét.

Ez kezdőtől a felső fokig megvehető könyvesboltokban.

Részletesen elmagyarázza a nyelvtani szabályokat, feladatokat tartalmaz, ha te a szabályokat megtanultad, akkor simán meg tudod őket oldani.



Lazán németül I kezdő

Lazán németül II középhaladó

Lazán németül III középhaladó


Én nem tanultam az iskolában németet, de egy tanfolyamon keresztül ebből a könyvből kezdtem el a német nyelv alapjait megtanulni.

Már a második leckétől tudtam rövid szavakból mondatokat alkotni.

A nyelvtani része pedig olyan, hogy először az egész játékos tanulásnak tűnik, aztán mire már komolyabban veszi az anyagot, addigra már ismered az alapokat.


Maklári Tamás ezt írja a könyvéről:

"E könnyed hangvételű nyelvkönyvben igyekeztem két számomra szimpatikus hagyományt ötvözni egymással: a klasszikus magyar nyelvkönyvek alaposságát a nyugati nyelvkönyvek könnyed, laza stílusával, hasonlóképpen a westernfilmek főhőséhez, aki nem egy szokványos hatlövetűt szeretne az eladótól, hanem az egyik csövét, a másiknak a markolatát, a harmadiknak a ravaszát tartja ideálisnak, hogy végül mindezekből a saját fazonjához illőt rakjon össze A cím pedig senkit ne tévesszen meg: ha két tanítási stílushoz hasonlítanánk, a "hullámlovaséhoz" és a "szántóvetőéhez", akkor az olvasmányok stílusa minden bizonnyal a hullámlovasok gondtalan, legkisebb ellenállást kereső manővereihez hasonlítana, munkamódszere és gyakorlatai viszont a szántóvetőé, aki addig nem nyugszik, amíg ekéjét mélyre nyomva porhanyósra nem szántotta vele a tarlót."

2013. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!