Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg meg sem értik egymást...

Tényleg meg sem értik egymást a helyi dialektusban beszélő észak- és dél-olaszok?

Figyelt kérdés
olasz, dialektusok, meg_nem_értés

#olasz #dialektus #meg_nem_értés
2013. jan. 21. 12:59
 1/9 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Sőt,vannak olyan egymástól 50-60 km-re lévő észak-olasz hegyi falvak,ahol ha a szomszédok találkoznak egymással és szóba elegyednek,csak nézik a másikat,hogy mit akarhat!


Hallottam egy felvételt,ahol gradoi olaszok beszélgettek egymással.Először azt hittem,hogy ukránok.

2013. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 GLadislaus ***** válasza:
100%
Újabban ezeket különálló nyelveknek ismerik el. Állítólag valami harmincvalahány nyelvet beszélnek Olaszországban. Az észak-itáliai nyelvek (nyelvjárások), állítólag, sok szempontból közelebb állnak a katalánhoz, mint az irodalmi olasz nyelvhez.
2013. jan. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 GLadislaus ***** válasza:
100%

Talán a harmincvalamennyi kicsit túlzás.

Cikk a témához:

[link]

2013. jan. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy legalábbis a történelmi atlaszon, Dél-Olaszország nem volt olyan széttagolt, mint Észak, mégis ugyanolyan tarka-barka a csizma orrán a térkép.

Tudom, hogy a latinok mellett sok nép élt az ókori Itáliában. Ezek a régi különbségek erődtek föl a középkorban?

2013. jan. 23. 15:47
 5/9 GLadislaus ***** válasza:
Inkább a (vulgáris) latinban eleve meglévő különbségek.
2013. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vagyis az, hogy már a Római Birodalom idején is voltak területi és osztálykülönbségek a beszélt latinban, akár a mai angolban?
2013. jan. 24. 12:50
 7/9 GLadislaus ***** válasza:
100%

Minden élő nyelvben vannak ilyenekk, nem?


[link]

2013. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

> nekk, nem?

Hát persze, csak eltérő mértékben.

Amikor még nem voltak fényképek, az osztrák zsandároknak beleírták a körözésbe, hogy milyen tájszólással beszél a keresett ürge.

Végül is a hochdeutsch is csak egy műnyelv.

2013. jan. 25. 09:53
 9/9 GLadislaus ***** válasza:

Az én tájszólásomban két k-val írják, hogy ilyenekk.

De az is lehet, hogy elgépeltem... :)

2013. jan. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!