Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hol találok egy pontos listát...

Hol találok egy pontos listát a tengwar betűkről?

Figyelt kérdés
AZ érdekelne, hogy melyik magyarb betűnek melyik a megfelelője, és ha a magánhangzókat a msh fölé írják, akkor milyen sorrendbe kell olvasni?

2012. nov. 26. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

1. Nincs pontos magyar megfelelőjük

2. Attól függ, melyik nyelven szeretnéd használni (a quenya és a sindarin és egyéb nyelvekben különbözik, hogy az előtte lévő vagy az utána következő msh fölé írják-e a mgh-t, így az olvasási sorrend is).

3. A tolkien.hu weboldal dokumentumai között tájékozódhatsz.

2012. nov. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezzel sokra nem megyek.

1. Ennek ellenére nincs semmilyen abc ami leírja mi milyen hang(oka)t jelöl?

2. Azt értem, hogy mindegyiknél változik, de melyiknél hogyan?

3. Tolkien.hu-n ami van azt nem nyitja meg 404 ERROR

2012. nov. 27. 14:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Van, de pl. sok magyar betű nem létezik, és helyette vannak a magyarban nem létező hangok, tehát magyarul írni nem tudsz vele.


[link]


nekem nem ad rá 404-et...


És hadd ne magyarázzam már el neked itt oldalakban, hogy hogy van, mikor beírod a fent említett oldal keresőjébe, és 5 perc alatt megtalálod mindenre a választ.

2012. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem a tolkien.hu ra ad 404 et hanem a konkrét nyelvek és írások szimszó alatt, ha bármire rámegyek ott kapok egy linket amit ha meg akarok nyitni asz nem ad be semmmit.


Ha vannak olyan magyar bvetűk amiknek nincs megfelelője az nem érdekel engem az érdekel aminek van...

pl: [link]


Ilyen kéne mássalhangzókkal


és azt is leírhatnád, hogy te itt hol találod meg:

[link]


Ez még mindig csak mellébeszélés...

2012. nov. 28. 15:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Az eredetivel nem lehet írni, de remekül bővíthető pl magyar nyelvre is, ha van egy kis fonetikai előismereted. Én pl ezt használom privát üzenetekhez pár barátommal. Az egész le van írva a LotR E függelékében, de vannak képfájlok interneten is, ahol rendszerben meg van adva a hangérték.
2014. dec. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2015. jún. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!