Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Románok beszélnek magyarul,...

A Románok beszélnek magyarul, valamennyire?

Figyelt kérdés
Suliban tanulják a nyelvünket?
2012. nov. 19. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Dehogy tanulják.Pont fordítva.A magyaroknak kell az ottani iskolákban románul megtanulni.Az én anyámnak és apámnak is meg kellett,mivel ugye a szüleik háborús gyerekek voltak és ott éltek.


Amúgy a románok felismerik a magyar beszédet,de nem értik

2012. nov. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olyan helyeken Erdélyben, ahol a lakosság mindig is vegyes és a magyarok aránya viszonylag magas, ott egész sok román ért/tud magyarul, van aki jobban, van, aki olyan alapszinten, ami pl a munkájához kell. Sok ilyen marosvásárhelyi román van például. Ahol nem magas a magyarok aránya (Kolozsvár, Temes megye satöbbi), vagy ahová Románia más területeiről telepítették be a románokat, ott nem tudnak egy szót sem. Erdélyen kívül pedig egyáltalán nem, hiszen max hallomásból ismerik a magyarokat.
2012. nov. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és iskolában sehol nem tanítják, sok román gyerekkorában tanul meg magyarul a játszótéren, amikor vegyesen játszanak a magyar gyerekekkel. Székelyudvarhelyen pedig románul nem tud a magyarok nagy része.
2012. nov. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindig is olyan közelinek éreztem magunkhoz Őket, de akkor ezek szerint eléggé idegenek vagyunk egymásnak
2012. nov. 19. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tanulják a magyart, viszont elég sok magyar él Romániába, emiatt, pl. majdnem minden kolozsvári étteremben, van egy magyar felszolgáló is.
2012. nov. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanúlják a magyart, miért is tanúlnák.Romániában is főleg a nemzetközi nyelvekre teszik a hangsúlyt(angol,német,francia...).Attól, hogy nem értik a magyart, még lehetnek nagyon rendes, kedves emberek.
2012. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

http://www.youtube.com/watch?v=cqJ8NVhfeOQ


Román híradó. Gyönyörű ez a nyelv! :)

2012. dec. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem tényleg szép nyelv...megvannak benne az újlatin elemek, de az olasz vagy a francia nyálasságával szemben sokkal nyersebb, érdekesebb:)
2012. dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, nem kell annyira elkeseredni, háromszor voltam Erdélyben, és azt tapasztaltam, hogy azért beszélnek.

Pl. amikor 2011-ben voltunk Erdélyben, akkor egy román fiúval magyarul beszéltünk a benzinkúton. Hármasfalun volr a szállásunk, közel Parajdhoz. Igazából szinte mindenhol magyarul ment a beszélgetés, a piac magyar volt, a parasztházat magyart nyelven mutatták be nekünk... Meg úgy Észak-Erdélyben nem elhanyagolható mennyiségű ember beszél magyarul. Illetve nagyon kevés, de tényleg nagyon kevés német van.

Viszont a Retyezáton pl. a csapatunkon kívül nem is láttam magyart, és nem nagyon hallottam magyar szót sem az ottaniaktól. De igazából azt be kell vallani, ha nem lett volna az a sok katasztrófa a 20. században, akkor sokkal több magyar élne Erdélyben. Szóval ezt mi magyarok nagyon megszívtuk. Olyat is láttam Szlovákiában (Felvidék),hogy néztük az egyik kastélyt, láttunk 2 embert valami nyelven (gondolom szlovákul) beszélni. Amikor meghallottak minket, akkor szóltak hozzánk magyarul. :O Ezért tartom lehetetlennek azt, amit a Jobbik akar. Egy ilyen kicsi ország ne akarjon háborút.

2016. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!