Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan weboldal az internet...

Van olyan weboldal az interneten amelyik rendesen meg tud tanitani egy nyelvre?

Figyelt kérdés

Eddig csak olyant láttam,ami az ábécét sorolja fel,meg nyelvtani szabályokat ír le,de olyat,hogy hogyan mondunk szavakat(sok kérdés szokott lenni ebben a kategóriában is ezzel kapcsolatban) vagy hogyan fogalmazunk meg mondatokat

olyat nemigen láttam.


2012. nov. 15. 20:11
 1/3 anonim válasza:

Ugyan én nem használom(sajnos),de nekem ezt ajánlották.


[link]

2012. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem nagyon van ilyen. Egy nyelvvel könyvtárakat lehet megtölteni, van róla mindenféle könyv, írás-helyesírás, kiejtés, nyelvtan, szavak, kifejezések, párbeszédek, szövegek, hallás utáni értés gyakoroltatása, fogalmazás, fordítások stb. Ezek mindegyike nem fér fel egyetlen weboldalra. Weboldalak inkább résztémákra mennek rá, így több weboldalt kell összeválogatni mindenféle területről. Könyveknél is ez van, nincs olyan könyv, amiben minden benne van.
2012. nov. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ingyenes végképp nincs, mert ilyen anyagot összerakni elég időigényes, nincs olyan hülye, aki normálisan megcsinálná ingyen.

Az angol nyelvtan például elég jól össze van írva magyarul is.


Másrészt képzelj el egy piramist, sokan akarnak elkezdeni tanulni, majd felfelé egyre kevesebben vannak.

Ezért van az, hogy a teljesen kezdő cuccokkal van tele a net, mert annak van a legnagyobb közönsége. És a haladóbb dolgokból meg alig találni valamit.


Fizetősből esetleg vannak jobbak, de akkor is inkább azt csinálják, hogy van egy élő ember is a túloldalon.



A véleményem az, hogy olyan nincs, hogy INTERNETEN megtanulni egy nyelvet.

De olyan persze igen, hogy INTERNETRŐL szerez az ember hasznos anyagokat. (Például teljes nyelvkönyvek is fenn vannak, sok nyelvből.)


Hogyan mondunk szavakat kérdéskörről:

Vannak online szótárak, kiejtéssel

Itt pl kiejtik a szavakat:

[link]


Illetve pár oldalon megtalálod, hogy mi a fonetikus ABC.


Ennél tovább nem nagyon lehet ragozni a kiejtés témakörét.


Mondatösszerakás: Ez tisztán nyelvtani dolog.

Igeidők.

Pl

Angol, present simple

Leírja, hogy néz ki

hogy van a kérdés, tagadás

és mikor használjuk


Ha ezeket mind tudod és tudsz mellé szavakat, akkor önállóan össze tudod rakni a mondataidat.

2012. nov. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!