Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Minek a rövidítése az, hogy "am"?

Minek a rövidítése az, hogy "am"?

Figyelt kérdés
Először azt hittem, hogy ám, de olyanok is írják, akik ékezettel írnak. Akkor gondolom rövidítés, mint a vok meg ilyenek, de mi a fene lehet ez?
2008. máj. 23. 10:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%
Köszönöm, hogy a normál beszédet okoskodásnak tartod - és azt is, hogy lepontoztál. Gratulálok!
2008. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
nem kéne itt okoskodni. ha valaki már megmondta előtted, mi a fenének kell papagájnak lenni, és elismételni? azt pedig légy oly szíves ne te döntsd el, hogy mások számára hasznos-e a válaszod. mert ugye azt pontozzuk. és ha az kevés %, akkor kezdhetnél gyanakodni, hogy nem biztos, hogy 5-6 másik emberben van a hiba :-)
2008. máj. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
Figyelj... Én nem pontoztalak le. Az valaki más volt. Én nem is szoktam pontozni. Tehát nem vagyok egyedül aki egy véleményen van velem. Ennyi.
2008. máj. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kedves Kérdező!

Megpróbálok átkiabálni Hozzád a veszekedés fölött! :)

Az "am" rövidítés megfejtése teljesen szövegkörnyezet-függő. Ha szlengben látod, akkor valószínűleg tényleg az 'amúgy' rövidítése. Ha időpont, vagy idő-meghatározás környezetében, akkor valószínűleg az 'ante meridiem (dél előtt)' jelentéssel bír. Ha valamilyen magyarázattal együtt, vagy szó/kifejezésmagyarázat előtt, akkor a jelentése 'annyi mint' (magyarul: 'a leírtak azt jelentik, hogy...').

És ezenkívül még biztosan van néhány jelentése - mint a germán nyelvben otthonosan mozgó kolléga már írta is -, például a németben.

Figyelmesen nézd meg a szövegkörnyezetet, és a leírtakból rá fogsz jönni, melyik jelentést kell figyelembe venned.

És ha olyan mondattal találkozol, amelyben egyikre sem illik a leírás, kérlek írd meg nekünk is, hogy okuljunk! :)

Köszi!

2008. máj. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Amúgy igen, vannak itt jó válaszok, főleg amit délelőtt írtak,és nem éjfélkor...
2020. ápr. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!