Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg csak az tud arabul...

Tényleg csak az tud arabul írni és olvasni, aki beszéli az arab nyelvet? Miért?

Figyelt kérdés
Akkor,ha érdekességképpen meg akarnám tanulni,mint ahogyan a rovást és a cirillt,akkor nem is tudnám?Miért?

2012. okt. 30. 16:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most szerinted, ha nem értesz egy nyelven, akkor hogyan tudod olvasni?

Ha nem tudsz spanyolul, akkor hiába raknak elég egy spanyol szöveget, és hiába ismered majdnem az összes karaktert, el tudod olvasni? Nem!


Na, hát akkor az arabbal sincs másképp.

2012. okt. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem,ha magyar szöveget akarnék vele írni.Nem tudok oroszul,de le tudok írni egy magyar szöveget cirill betűkkel.Lehet,hogy nem tudok spanyolul,de azért ki tudom olvasni magyar akcentussal.
2012. okt. 30. 16:40
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak akkor tudok arab betűkkel írni,ha ismerem az arab nyelvet?
2012. okt. 30. 16:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor viszont az én értelmezésemben nem olvastad ki.

Ne haragudj, de szerintem teljesen értelmetlen az igényed és a kérdésed, de hát te tudod: vágj bele, és próbáld meg megtanulni. Akkor majd kiderül.

De ez szerintem amúgy is lehetetlen, mivel tudtommal ők nem ugyanazokat a hangokat jelölik, mint mi, csak más karakterrel, hanem a logikájuk is más. Tehát míg a cirill betűknél megtanulod, hogy az A ott nem tudom micsoda, és oké, akkor írom úgy (bármilyen kódírás megtanulható így), addig szerintem az arab írás egy más logikára épül.


De ezt valószínűleg egy arabul tudó ember jobban meg tudja mondani.

De pl. nyilván se a kínai se a japán "betű"készlettel nem tudsz magyar szavakat leírni, és úgy sejtem, az arabbal is ilyesmi a helyzet.

2012. okt. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, arab betűkkel valóban tudsz írni. CSak kérdés, hogy mit, hiszen magyarul aligha, mivel teljesen más a két nyelv hangkészlete.


De az eredeti kérdésre valóban az a válasz, hogy szó szoros értelemben olvasni nem tudsz, hiszen ahhoz nyelvtudás kell.

2012. okt. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Elvben megtanulhatod az írást, és írhatsz magyarul is arab betűkkel. Mindenki azt hinné, hogy arabul van. Csak találj hozzá gyakorlóanyagokat, illetve valakit, aki megtanítja.
2012. okt. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az arab abc megtanulhatod, leirni es kiejteni is (az iskolaba is eloszor az abc -t es a betuk kiejteset tanitottak nekunk). Es ha megtanultad (kb 3 tanora), utana irhatsz arab betukkel amit akarsz (persze arabul ugye ertelmetlen lesz). De sok olyan betuvel fogsz talalkozni amit valoszinuleg meg kiejteni sem tudsz majd rendesen es hasznalni sem (mivel a magyarban nincsenek ilyen betuk) es hianyozni fognak a te altalad megszokott betuk pl. c,gy,p, ty, ....
2012. nov. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zolisal ***** válasza:

Nem ez itt a fő probléma, szerintem nem úgy értettétek a kérdést, ahogy az értelmet nyerne. Azért okoz nagy nehézséget az arab írás olvasása annak aki nem beszéli a nyelvet, mert az arab nem jelöli a rövid magánhangzókat és a hosszú magánhangzókat is olyan betűk jelölik, amelyek még egy hang jelölésére hivatottak. pl. a w/u-t egy betű jelöl.

és ebből kifolyólag, ha nem ismered a szavakat, nem tudod elolvasni a szavakat, mert nem tudom milyen magánhangzók hiányoznak a leírt szavakból, igzbl tdnk rn gy mgyrl s d csk kkr rtnd mg h bztsn bszld a mgyr nylvt msklmbn slyd nncs r, nmgz?

2012. nov. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zolisal ***** válasza:
még egy gondolat az előzőhöz, ha jól emlékszem, pont ezért jelölik viszont a Koránban a rövid magánhangzókat is a szövegben speciális ékezetekkel, hogy még véletlenül se adódjon a szent írásban ebből kifolyólag félreértés.
2012. nov. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!