Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A budapestiek miért azt...

A budapestiek miért azt mondják hogy közért, és miért nem bolt?

Figyelt kérdés
?
2012. okt. 17. 11:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"szerintem röhejes a közért elnevezés, mivel az már konkrétan meg is szűnt..."

Na és? A kapufa sem fa már rég, oszt mégsem kapuműanyagnak híjuk... A Felszab tér is nekem örökre Felszab tér marad, pedig a felszabadulás is megszűnt, meg a teret is átnevezték... és még sorolhatnám. Egész gyerekkoromban a közértbe küldözgetett anyám, miért kellene most másként mondanom? Semmivel sem tartom röhejesebbnek, mint a boltot vagy a Tecsót...


:)

2012. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
A Magyarhejesírráss kezzí zsotar mondja, elö, hoggy nem mindeggy hodj miket tesszűnk jukba.
2012. okt. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"szerintem röhejes a közért elnevezés, mivel az már konkrétan meg is szűnt..."


Szerintem a tűzhelyet se hívjuk tűzhelynek, mert abban manapság már nincs is tűz, legyen inkább elektromos árammal működő vagy gázüzemű főzésre és edénymelegítésre alkalmas eszköz.


[link]


Mások szemében, meg Te tűnhetsz röhejesnek. Ez relatív.

2012. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"A "Közért" 1948 óta mind a mai napig - jóllehet néhány éve már nem létezik - az élelmiszerboltot jelenti a budapestieknek, s kevesen tudják, hogy valójában a Községi Élelmiszerkereskedelmi Rt. nevének rövidítése volt."


Ezt a m"Magyar màrkàk története" című Google linkből másoltam ide.

A "cucilizmusban" mindenki így hívta a bevásárló-boltokat, mivel minden az állam kezében volt. Annyi jó származott belőle, hogy az árak egységesek voltak, mint ahogy az árucikkek is...

2012. okt. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!