Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan tanuljak meg jól angolul?

Hogyan tanuljak meg jól angolul?

Figyelt kérdés

Alapból jó vagyok belőle, általában első hallásra megjegyzem a szavakat és értem, hogy mit miért, hova, mikor kell rakni. Csak gyakran cserélgették a tanárainkat és ritka volt amikor jót kaptunk. Szerencsére most jó tanárom van, próbálom kihasználni mert lehet, hogy már jövőre nem ez lesz. Külön tanárhoz nem szeretnék járni. A kiejtésem nem tökéletes és tudom mit jelent az angol szöveg de nem mindig tudom jól lefordítani.

Szeretnék folyékonyan beszélni jó kiejtéssel és megtanulni jól fordítani. Hogyan? Gondolom a kiejtéshez kell a sok hangos olvasás.

15/L



2012. okt. 12. 13:30
 1/5 anonim válasza:
100%
nézd angolul a kedvenc sorozataid, filmjeid. eleinte angol vagy magyar felirattal. a kedvenc angol számaidnak olvasd el a dalszövegét és próbáld meg megérteni. a legjobban akkor tanulsz meg egy nyelvet, ha beszéled... próbálj levelezőtársat keresni, de mégjobb persze, ha szóban beszélsz, hisz akkor hallod a kiejtést, meg megtanulod megérteni amit mondanak
2012. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Próbálj meg angolul jól beszélő külföldiekkel kommunikálni. Nem tudom vajon középiskolában tanulsz-e? Sajnos abban az időszakban az ember még csak az alapokat veszi át, és ez nagyon fontos időszak, az igazi kemény angollal akkor találkozunk általában, mikor kilépünk a suliból, netán anglisztikára szánjuk magunkat, ahol törit, gazdaságot, irodalmat nyomni kell angolul. Vagy ha csak magadtól angolul olvasol könyveket.


Én még ezt tudnám ajánlani, angolul olvass regényt. Eleinte kőkemény lesz, de érdemes, mert nagyon sok mindent meg tudsz belőle tanulni. Főleg ha nem szeretnél külön tanárhoz járni. Én is sokáig magam útját jártam, aztán mikor vizsgázni kellett menni, előtte tanfolyamokon rágyúrtam azért.


Tehát angolokkal emailezni meg olvasni és ahogy a felettem kommentelő említette filmeket is érdemes nézni.

2012. okt. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Olvass sokat angolul: regényt, képregényt, újságot, bármit, ami érdekel, és angolul meg tudod szerezni. Az olvasás remekül helyrerakja a nyelvtani szerkezeteket, az egész nyelv "logikájára" tök jól rá lehet érezni, mert vizuálisan sokkal jobban rögzülnek a dolgok.


Ha az alapok elég stabilak, akkor hasznos filmeket, sorozatokat is angolul nézni, mert attól javul a hallás utáni értés meg rögzül, hogy hogyan is kéne kiejteni a dolgokat. Én személy szerint nem nagyon ajánlanám a magyar feliratot, mert akkor az van, hogy azt olvasod, és a háttérben meg megy az angol, amire magyar nyelven olvasás mellett már úgyse tudsz figyelni. Én angol nyelvű feliratot javasolnék, abból is ha lehet, akkor szó szerint ugyanazt, mint amit a szereplők mondanak.


Az élő emberekkel való beszélés szintén nagyon jó, szoktak lenni mindenféle nyelvklubok (legalábbis Pesten, nem tudom, te hol laksz), olyanok is, ahol külföldiek szoktak lenni - én egy olyanra jártam, amit valami amcsi egyháznak az emberei tartottak, de nem nyomatták a vallási részét, szóval nem volt ebből probléma.

2012. okt. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nekünk tavaly egy nagyon rossz angoltanárunk volt...SEMMIT nem tanultunk tőle...most szerencsére egy nagyon jót kaptunk és ő nem a szavak leírására megy annyira(persze a dolgozatnál nézi) hanem a kiejtést próbálja csiszolni! ahogy az első írta nézz angolul+magyar felirattal filmeket!vagy menj ki külföldre nyelvet tanulni..egy angol nyelviskolában 2 hét alatt megtanulsz annyit mint az iskolában egy év alatt...csak annak meg is van az ára..
2012. okt. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

totálisan teljesen így vagyok én is!!

nagyon sok angol zenét hallgattam/hallgatok, sokat bővült a szókincsem. és úgy néztem sorozatokat,hogy angolul,magyar felirattal. így hallottam angolul a szót,szóval tudtam hogy kell kiejteni. ott volt magyarul,így meg is tanultam,gyorsan megjegyzem a szavakat. most már úgy szoktam (is) nézi sorozatokat,hogy angolul és angol felirattal,és próbálok nem a feliratra figyelni,csak hallgatni..szerintem sokat fejlődtem angolból ezek miatt.

15/l

2012. dec. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!