Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A görög nyelvet könnyű tanulni?

A görög nyelvet könnyű tanulni?

Figyelt kérdés
Pontosabban az újgörögöt szeretném. Mennyire nehéz a nyelvtana mondjuk a franciához képest? Angol és francia felsőfokúm van, ezek után érdemes nekiállni a görögnek?
2012. okt. 7. 21:40
 1/3 zolisal ***** válasza:

A görög szép és szerethető nyelv, nem olyan egetverően nehéz a nyelvtana szerintem, bár a franciát nem ismerem, ahhoz nem tudom hasonlítani. Amikor elkezdtem tanulni, idő közben csatlakoztam egy nyelviskolai csoporthoz, a könyv első felét egyedül kellett behoznom, ami nem jelentett problémát, szépen adta magát az egész.

Én azt érzem magamon, hogy több mint másfél év után inkább abból adódnak nehézségeim, hogy azokat a fránya szavakat nem tanultam meg :D és kevésbé jelent problémát a nyelvtan része a dolognak. Egy idő után, amikor ráérez a nyelvtannak bizonyos kulcspontjaira, elkezdi csapkodni a homlokát és nagyon sokminden kivilágosodik és egyértelművé válik szerintem.

2012. okt. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
44%
Szia! A görög nyelv egy kicsit bonyolult, de akinek van nyelvérzéke és szeret tanulni, az hamar belejön. Nekem kicsi koromban azt mondták, hogy mázlista vagyok, hogy egyből két olyan nyelven beszélek, aminek különleges a nyelvtana (magyar, görög). Leginkább az olasz nyelvhez tudnám hasonlítani. Temperamentumosan, pörgősen és hangosan beszélnek a görögök. Ha szeretnél külön tanár segítségét kérni a nyelvtanuláshoz, akkor írj nekem egy üzenetet és megbeszéljük a részleteket. Vannak könyveim, filmjeim és hozatni is tudok, mert gyakran kijárok és kapcsolataim is vannak ott.
2012. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A második kérdésre csak annyit válaszolhatok, hogy érdemes minél több nyelven beszélnie egy személynek, mert annál jobban értékelik a munkahelyén. A görög az egy különleges nyelv (főleg a számomra), amit akár hobbiból is megtanulhat az ember egyszerűen, főleg, ha már beszél két másik idegen nyelven felsőfokon.
2012. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!