Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a Tünde név angol megfelelője?

Mmano88 kérdése:

Mi a Tünde név angol megfelelője?

Figyelt kérdés
Lehet rossz témához írtam. Külföldre költözök és kíváncsi lennék hogy van e egyáltalán angol megfelelője a Tünde névnek. Tudom, hogy magyar eredetű név, de nincs olyan ami esetleg a hasonló jelentése miatt megfelelne? Nem hiszem hogy kint egykönnyen megtanulnák a nevemet, vagy hogy egyáltalán ki tudnák e ejteni, azért kérdem. Egyébként van egy ismerősöm, ős is külföldön él, ő az Angel nevet mondta rá..
2012. szept. 10. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
A gyűrűk ura angol nyelvi eredetijében Elf néven szerepel.
2012. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Elf, fairy.
2012. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 chrishu ***** válasza:
88%

Elf

Többes szám: Elves

2012. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

A Tünde teljesen magyar név; ha jól emlékszem, Vörösmarty alkotta a tündér szóból. Ha a tündérre koncentrálsz, akkor a megfelelő nyelven meg kell keresni a tündér szót.


Az Angel angyalt jelent, az nem jó.


Külföldön használd a saját nevedet, nem kell a maygar neveket "külföldiesíteni". Én is ezt tettem. :)

2012. szept. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sprite! Vicces, de igaz:)
2012. szept. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!