Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ich schwabbel gerne. WeißtA...

Ich schwabbel gerne. Weißt du was ich meine. Mit jelent ez magyarul?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szeretek pofázni. Érted, hogy mire gondolok?


de inkább úgy mondják, hogy "schwafeln", tehát "ich schwafel gern." tájszólás :)

2009. júl. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű a kérdés.


A schwabbeln igére a következő jelentéseket találtam: I.1. kilöttyent, kiönt, kiloccsant 2. pacskol 3. rongykoronggal políroz/áttöröl II.1. pacskol, pancsol 2. lötyög, remeg, rszket 3. fecseg, locsog; továbbá egy német fórum szerint valami padló- vagy fapolírozási eljárás.


Az első mondat: Szívesen .....-k (valamelyik fenti ige E/1-ben ragozva). A második mondat pedig így hangzik: Tudod, hogy gondolom.


Feltételezem azonban, hogy ennek a schwabbelnnek van valami szleng jelentése is. Erre a második mondat alapján következtetek. Ha legalább lenne egy hosszabb szövegkörnyezet, akkor könnyebb lenne értelmezni.

2009. júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, lehet, hogy az első válaszadónak van igaza, de az is biztos, hogy ez vmi szelng dolog. Nekem az a fura, hogy ez a schwabbeln szó hogyan van ragozva. E/1-ben az ige mindig e-végződést kap..:) de ezt csak megjegyeztem.
2009. júl. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: ez szokásos rövidítés a németben, elég gyakran elhagyják az e-t az ige végéről. Pl: Ich hab keine Zeit. És még csak nem is jelölik, tehát ez nem valami különleges ragozás.
2009. júl. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

az első vagyok ismét.


persze, hogy a "pofázást" csak azért írtam, mert szleng az egész. lehetne "dumálni, beszélni" stb. is :)


nem akarok okoskodni, de német anyanyelvű vagyok :)

2009. júl. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én hiszek neked, feltételezem, hogy a locsogni jelentés miatt használják ebben az értelemben. Csak amíg én írtam a választ, közben megelőztél.

Második

2009. júl. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 10:17


igen, a "locsogni" is mehet helyette :)


érdekes, hogy mennyi kifejezés van a "beszélni" különböző árnyalataira :)

2009. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Írtam is, hogy a második válaszadó vagyok. Úgy értettem, hogy tegnap előztél meg.
2009. júl. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!