Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerbiában csak cirillt...

Szerbiában csak cirillt használnak?

Figyelt kérdés

2012. aug. 21. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy használnak csak cirillt. Nemrég volt egy TV műsor, hogy valami lokálpatriota sopánkodott, hogy teljesen kihal a cirill írás, az utcán, a feliratokon alig látni...
2012. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Mindkettőt használják :) Latint és cirillt is. :)
2012. aug. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Szerbiában élek.. Pontosabban Vajdaságban és inkább a LATIN írásmódot hasznáják. :))
2012. aug. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Használják a cirillt meg a latint is.
2012. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a történelmi Szerbia (Dunatol delre Koszovoig, tehát az a terület, amely sohasem tartozott a Habsburg Birodalomhoz (Magyarországhoz) területén majdnem csak cirill betűvel írnak (tehát attól függ, hogy kulturálisan Szerbiának tekintjük-e Vojvodinát (Vajdaságot) (nem). Belgrád, Kragujevac, Nis, tehat Szerbia teruleten a Dunatol delre cirill betu szokasos. Belgradban a vasutallomas kornyeken es nehany utcaban a belvarosban van latin betus feliratbol, de nem ez jellemzo. Nisben (ez delen van, Bulgariahoz es Kosovohoz kozel) talan csak elvetve van nehany latin betus felirat. Azok az ujsagok, amelyeket leginkabb szerbek olvasnak, ezeket fokepp Belgradban adjak ki: cirill betuvel nyomtatottak. De hogyan irnak az emberek, mondjuk levelet? A szerbek cirill betuvel, nem igazan kaptam meg latinbetus levelet. De elnek magyarok, horvatok is Szerbiaban, ok csakugyan latin betut hasznalnak akkor is, ha szerbul irnak.
2012. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mindkettőt:)
2012. nov. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!