Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit tartasz az olasz nyelv...

Mit tartasz az olasz nyelv legnagyobb nehézségének?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
3 hónap alatt nagyon jól meg lehet tanulni.Sztem az egyik legkönnyebben tanulható nyelv.Az egyetlen hátránya talán az, hogy míg pl. angol nyelvű TV csatornákat vagy filmeket könnyen találsz,az olasz viszont nem így van.Azaz ezt a nyelvet nehezebb "szinten tartani".
2012. aug. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 webnyelv ***** válasza:

A kötőmód, naná.

De attól is függ, milyen szinten. Ha nagyon komolyan vesszük, az imperfetto - passato prossimo használata, különbsége is húzós lehet.

Én néha a felszólító módnál gondolkozom el kicsit, mert van néhány rendhagyó ige, amik hirtelen nem jutnak eszembe. Azt is jól be kell gyakorolni, hogy ezeket a hangsúlytalan névmási alakokat mikor írjuk egybe az igével, mikor nem.

Az elöljárószók használata sem mindig könnyű, pl. megtanulni, mikor van a, mikor in.


De mégis a kötőmódot mondanám. Amikor direkt ilyen mondatokon megy a gyakorlás, nyilván megy, de fogalmazás közben könnyen elfelejti az ember, hogy kötőmódot kell használni, mert a magyarban sokszor kijelentő mód van ilyenkor.

2012. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na, nekem is abszolút ez a három (prepozíciók, passato prossimo/imperfetto és a congiuntivo) a legnehezebb az olaszban. Bár nekem még épp az utóbbi megy a legjobban, a két múlt idő megkülönböztetése és helyes használata szerintem elég kemény dió.:D
2012. aug. 14. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem érzem a kötőmódot olyan nagy kihívásnak, ráadásul ha épp kijelentőt mond helyette az ember, akkor sincs nagy gond, mert az olasz anyanyelvi beszélők jó része is ezt teszi.:)


Akárki akármit mond, szerintem az olaszban (és az összes ilyen nyelvben) az a legnehezebb, hogy egyes szám harmadik személyben két neme van a személyes névmásoknak, és mindig, mindig figyelni kell rá, hogy melyiket mondod.

2012. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem az okoz egy kis fejtörést, mikor a múltban kell beszélni, és valami akkor jövőre vonatkozó dolgot mond, szóval hű hogy is hívják ezt xD

Amúgy nagyon egyszerű nyelv, szeretem!

2012. aug. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!