Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szeretnék vagy spanyolul,...

Szeretnék vagy spanyolul, vagy dánul megtanulni itthon, de melyik nyelv könnyebb?

Figyelt kérdés

Én beszélek középfokon németül és angolul, valamint ezekből érettségivel is rendelkezek.


Melyik nyelv lenne könnyebb nekem?

A dán nyelv, vagy a spanyol?


Melyik miben nehéz, és miben könnyebb?


(valamelyest jó nyelvérzékkel rendelkezek)


2012. aug. 11. 15:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Úgy értem a "könnyebb"-et hogy német és angol nyelvismeret mellett melyik egyszerűbb, mind nyelvtanilag, mind máshogy.
2012. aug. 11. 15:42
 2/9 anonim ***** válasza:

A német és az angol miatt a DÁN lenne "könnyebb".

De szerintem, minden nyelv nehéz... a választás tehát inkább arról szóljon, amelyet jobban szeretnéd, vagy/és amelyiket később jobban tudod használni.

2012. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hobbi szinten lenne csak, meg néha énekelgetés.:P
2012. aug. 11. 15:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy németül és angolul tudsz, olyan sokat nem segít a skandináv nyelvekben, mint azt az ember gondolná. Míg ebben a kettőben a szórend áll mindenek fölött, a skandináv nyelvekben mindent ragoznak. Ez nem nehezíti meg annyira, csak gondoltam hozzáteszem, hogy nem annyira egyértelmű ez a dolog. Lexikai egyezések vannak, de sok minden el is tér köztük (főleg az angolhoz képest, amelynek jóformán semmi köze sincs a többi germán nyelvhez szókincs tekintetében).


Ami viszont tényleg nagyon nehéz a dánban, az a kiejtés. Nagyjából annyira bonyolult, mint a brit angolé. A spanyolhoz nem konyítok semmit se, annyit tudok, hogy engem a millió meg egy igeidő elriasztott, amikor gondolkoztam azon, hogy esetleg belekezdek.

2012. aug. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most néztem hogy a dán nyelv nem ragozó nyelv, ergó se főnév se igeragozás sincs. Jelen időbe is csak egy "r" toldalékot kap az ige....

A spanyolba engem is az igeidők sokasága, a rengeteg kivételes ige, meg ezek riasztanak el.:S


Amúgy látom, megnéztem, a dán kiejtése tényleg nehéz.

2012. aug. 11. 17:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, az agyam befingott egy pillanatra, és most esik le, hogy a dánról van szó (pedig még én magam is írtam). Hagyd figyelmen kívül, amit írtam, hülyeség, hirtelen a svédre/norvégra és főleg az izlandira/feröerire gondoltam, nem tudom megmondani, milyen marha indíttatásból. Bocs, tényleg hülyeséget írtam!
2012. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
na igen a svédbe meg az izlandiba van már kismillió ragozás :D
2012. aug. 11. 18:34
 8/9 webnyelv ***** válasza:

A svédben van kismillió ragozás? :O Biztos? Az izlandiban tuti, hogy van.


Ha a kiejtéstől eltekintünk, a dán könnyebb, akár angol és német után, akár nem. Ahogy írtátok is, ugyanazt a ragot kapja az ige végig (kevés kivétel van). Kevés igeidő van a dánban, igeragozás alig, még az angolnál is egyszerűbb talán. A melléknévragozás talán kicsit bonyolultabb.

A spanyolban viszont nemhogy sok igeidő van + még kötőmód is, aminek a használata egy magyar számára eléggé furcsa, hanem még a sok igeidőhöz rengeteg igerag is társul, minden személyben általában más ragot kap az ige, és rendhagyó ragozású igék is vannak minden igeidőben. Az igeidők használata is kissé bonyolult, bár angol után nem érnének nagy meglepetések.


A dánnak a kiejtése húzós viszont. De ezzel együtt is a dán könnyebb szerintem. És általában a skandináv nyelvek (svéd, norvég, dán - az izlandi már más!) nem nehezek.

2012. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A spanyolban még hozzátenném a személyes névmások ragozását az igével, az sem túl egyszerű, de meg lehet tanulni.
2012. aug. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!