Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolosok! Szeretitek az...

Angolosok! Szeretitek az angolt, tetszik nektek, vagy inkább muszájból tanuljátok?

Figyelt kérdés
Én alapjában véve nagyon kedvelem,szerintem elég szép.Csak még más nyelveket is szeretnék tanulni,és nem szeretem ha erőltetik.Szóval nekem ez a 2 véleményem van róla.És nektek?Kort is ha lehet:-)

2012. júl. 8. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezen így még nem gondolkodtam. Első osztályban, hat évesen kezdtem angolul tanulni, akkor még semmiről nem gondoltam azt, hogy muszájból van, hiszen akkor még egy izgis dolog volt az iskola :) Aztán később már nem kellett ilyenen gondolkodnom az angollal kapcsolatban, mert azon kevés dolgok közé tartozott mindig, amit tanulás nélkül is tudtam, elég volt, ha az órán figyeltem, maximum a szavakat futottam át, de később is végig bőven elég volt az órán hallottakra odafigyelnem a nyelvtan megjegyzéséhez. Ezért van az, hogy én nem is tudtam sose elmagyarázni a kicsit nehezebben boldogulóknak a dolgokat, mert nekem annyira magától értetődő volt mindig, hogy mit hogy kell mondani, milyen igeidőt kell használni, milyen szerkezetet, milyen kifejezés hova illik, stb.

Úgyhogy gondolom tetszik nekem az angol nyelv, de tényleg nem gondoltam még így végig, mert valahogy nagyon rááll a gondolkodásom.

Ezért nem is éreztem sosem azt, hogy erőltetik, hiszen mindenféle különösebb erőfeszítés nélkül vittem végig angolból a 12 osztályt, külön tanár vagy felkészülés nélkül tettem le a nyelvvizsgát és az angol érettségit, úgyhogy nem éreztem úgy, hogy ez elvenné az időmet bármi mástól. De persze én is szeretnék más nyelveket is tanulni, tanulok is, csak most, 25 évesen már nem megy olyan könnyen, mint anno 6 évesen :) Meg talán annyi időm sincs már, és persze itt már én magyarázom el saját magamnak, hogy mi hogy van, ami eléggé megnehezíti a dolgot, de kell az embernek a kihívás :) Viszont itt már tök jó, hogy tudok angolul, mert rendszerint az olyan nyelvek érdekelnek, amikhez ha akarnék se találnék tanárt, maximum ha a fővárosban laknék, neten viszont van anyag mindenhez, de az új nyelveket már az angol segítségével tanulom.

2012. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszik az angol nyelv. Gyerekkorom óta tanulom, most már tanítom. Szerintem minden nyelv lehet érdekes, szép, stb., ez mind szubjektív.


Ami nekem nem tetszik, az az, amikor egy, az anyanyelvben is létező szó helyett annak az angolból átvett alakját használja valaki! Ilyenkor a szájára tudnék csapni. :)

Mondom ezt úgy, hogy az angolt nagyon szeretem, viszont fontos, hogy megőrizzük a saját anyanyelvünket is - és ne minden X. szó idegen legyen, csak hogy "elitebbnek, műveltebbnek" tűnjünk.


Most éppen a francia nyelvet tanulom, ami szintén tetszik. :)


29/N

2012. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

hmmm jó kérdés, én szeretem igaz már 10 éve tanulom ugye suli miatt, a végén az érettségi felé már inkább teher volt, a nyomás miatt megugye, hogy teljsen más irányba megy tovább az ember, persze angol mindenhol előny nem csak anglisztikán ez nyílvánvaló, na de most, hogy nem "erőlteti" senki sokkal jobb gyakorolni, olvasni meg egyátalán foglalkozni vele. nameg most a felszabadulás után elkezdtem egy új nyelvet is tanulni ami már régi álmom volt cska eddig sehogy nemfért bele az időmbe és

most az újdonság öröme állapotában vagyok ezzel új nyelvtan, kiejtés fúúú nagyon jó:D

2012. júl. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem is tetszik az angol.Az ,,erőltetést" igazából úgy értettem mikor pl xy-nak már van nyelvvizsgája és angolból ötösei vannak,közbe ő szeretne tanulni 2.nyelvet és még mindig erőltetik az angolt.Vagy pl mikor hajlamosak az emberek azt hinni hogy fontosabb angolul szuperül tudni,minthogy elég jól-közbe egy másik nyelvet.Nem tudom értehető-e.Velem is van/volt hasonló.ez néha elég idegesítő,pedig én alapból szeretem az angolt és középfokúm is van,csak néha hajlamosak erőltetni-.-
2012. júl. 8. 10:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy a válaszokat.egyetértek veled is,utolsó.:)kb ilyesmire gondoltam én is.:)
2012. júl. 8. 10:59
 6/11 anonim válasza:

Én special nagyon örülök, hogy amikor elsőbe mentem a szüleim az angolt választották nekem, mint első idegen nyelvet, és nem a németet. Lehet, hogy azzal többre vihetném később, mint az angollal, de akkor is úgy gondolom, hogy az angol valamilyen szinten elengedhetetlen, hiszen nap mint nap találkozik vele az ember. Én legalábbis nem tudtam volna elképzelni az előző éveimet, ha általánosba németet tanultam volna, és angolt csak gimitől, hiszen már abban a korban is pl. neten egy csomó minden angolul volt. (Értek itt pl. kedvenc sztárjaimmal készült interjúkat is.)

Hú, bocsánat, kicsit elkanyarodtam a témától, tehát emiatt örülök, viszont szeretem is. Jó kérdés, miért, de valahogy megszerettem, ehhez biztos az is hozzájárult, hogy - mint az első válaszolónak is - mindig könnyen ment, értettem, ragadtak rám a dolgok, és biztos az is azt mutatja, hogy szeretem, hogy saját szabadidőmben is általában foglalkozok vele, vagyis rá szánom az időmet a tanulására.

De azért, hogy a kérdésre is válaszoljak valamelyest: én szeretem, bár nem különösebben tetszik, inkább maga a tudat tetszik, hogy egy másik nyelvet is megértek, és még ráadásul hasznát is veszem.

És bocsi, hogy nem teljesen a kérdésre válaszoltam. :D

Amúgy szerintem nem annyira erőltetik feltétlenül az angolt. Rengeteg helyen a németet tanulják az elejétől, és ott meg azt erőltetik... :D

2012. júl. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 jekyll-fan ***** válasza:

én 1. osztályos koromtól tanultam az angolt, kéttannyelvű suliba jártam, ott még a töri meg még néhány tantárgy is angolul volt a heti 3 angol + 2 anyanyelvi angol órámon kívül, és nem gondolkodtam el rajta sosem, hogy szeretem-e tanulni, mert megszoktam, hogy azon kevés tantárgyak közé tartozott, amit sose tanultam és így is 5ösökkel volt tele az ellenőrzőm

aztán 8.-ban letettem a középfokú nyelvvizsgát, és 9.-ben meg mehettem németre, mert a sulimban nem tudnának továbbképezni angolból (főleg, hogy nem tudás szerint vannak csoportok, és van, aki még az alapokat se tudja az osztályomban), de ahogy elkezdtem a németet, rögtön rájöttem, hogy hiányzik nekem az angol

a német nem megy, mert nem érdekel az egész, meg 8 év angol után képtelen vagyok hozzászokni a némethez, és ezért végül úgy döntöttem, hogy jövőre előrehozott érettségit teszek angolból - és alig várom, mert akkor legalább 1 kicsit megint angolozhatok (persze közben figyeltem rá amíg németet tanultam most 2évig, hogy ne felejtsek olyan sokat angolból :D)

16/L

2012. júl. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én 1 éve kezdtem el középiskolában tanulni az angolt. A németet. Annyira megtetszett, hogy iskolát is váltottam:) Csak az angol miatt. Mert előtte németes voltam, most pedig angolos vagyok. Én még most nyáron is szabadidőmben szívesen tanulok angol szavakat, és szívesen tanulom az angol nyelvtant. Imádom:) És nagyon jó érzéssel tölt el az, hogy sokszor megértem az angol számokat. És tudom énekelni, nem pedig mahalandzsa nyelven valamit éneklek:)

15/L

2012. júl. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
*A németet is kedvelem, de az angolt jobban.
2012. júl. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Yuyu válasza:
Én inkább kényszerből tanulom az angolt. Nem nagyon szeretem (habár jól megy), nekem egyszerre túl laza, mégis agyonbonyolított. Nem látom benne annyira a logikus összefüggéseket, a rendszert, a szerkezetet úgy, mint pl a németnél. 2 okból tanulom (1 éve, gimi óta). 1. Németből van középfokúm, nem akartam 0.ban szétunni a fejemet. Az angol pedig fontos nyelv, így ha megtanulom azalatt az idő alatt, amíg németen unnám szét a fejemet, akkor még ha kicsit szenvedek is, de jól járok. 2. Olyan nyelveket, amilyeneket én szeretnék tanulni, nem lehet 1. nyelvnek tanulni. Ahova most járok ott 2. nyelvként japánt tanulhatok, ami egy nagy szerelmem, így ezért a maradék undoromat is képes voltam leküzdeni az angollal kapcsolatban. //15
2012. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!