Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Honnan jött ez a "naon" "oan"...

Honnan jött ez a "naon" "oan" mien", és mióta lett divat? Általában jól tolerálom a nyelv újításait, de ezek borzalmasan irritálnak!

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 12:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%
Ma olvastam a gyereknevelés kategóriában, hogy dajcsizni kell a babát... És még a kérdező volt megsértődve, hogy megjegyeztem, hogy ez nagyon gáz.
2012. jún. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
45%

Tényleg borzalmas, szerintem ez minden, a nyelvhasználatra minimálisan is igényes embert irritál. Én az ilyeneket már mind töröltem Facebookon az ismerőseim közül. (Máshol szerencsére nem találkoztam hasonlókkal.)

Egyébként ahogy írtad: divat. A divat lényege, hogy egy majom kitalál egy baromságot, a többi majom meg megy utána bambán. Olyan, mint a cicanadrág és a fültágító gyűrű: az se jó, nem szép, csak irritáló, mégis hányan viselik.

2012. jún. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%
nah igen a fültágító... aztán később már nem fog kelleni, szépen fog kinézni a munkáltató előtt a nagylyukas füllel, ami ugye tudjuk nem biztos hogy összeforr vagy ha igen, elég feltünő lesz
2012. jún. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Gyerekektől ezt még szerintem el lehet fogadni, de sajnos sok "felnőtt" is átvette...
2012. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Régen indult el ez a változás. Amikor még nagyon sokan telefonról cseteltek,még nem nagyon volt qwerty billentyűzetes telefon. És a mobilon így tudtak gyorsan visszaválaszolni. A jó éjszakát=jo8, chat=c6. a nevetésnél pl úgy alakult ki a gdgd,hogy a hehe billentyűzeteit karakterenként csak egyszer nyomták le,nem kétszer,így töredékidő alatt tudták kifejezni a nevetést. A szercsi meg a dajcsi,az nem ez a szleng szerintem,legalábbis én nem ismerem a c6 (chat) nyelvben. Szerintem az olyan plázacicásan ribis. Bocs ha valakit megbántottam.
2012. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
hát inkább pláz@pic$0á$ :D de ilyeneket utálom XD épp tegnap találkoztam ilyen lányokkal buszon, hát vágtam a fejeket, csak ilyenkor nem igen mernék beszolni a nyelvhasználatukra :D nem lehet tudni mi hogy sül el xD
2012. jún. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehezen elfogadható, mégis maradnék a tudatlanságnál. Ennek sokféle formája van és sok különféle dologra ösztökél kritika nélkül.

Számítógépes, telefonos gyors írás szükségessége: vannak, akik előnyben részesítik a gyorsaságot az igényességnél. Mindenki azt részesíti előnyben, ami fontosabb neki. Ha a gyorsaságért feladom a helyes, érthető írást, akkor villogni akarok a tempómmal, mert nekem ez a fontos. A helyes magyar írást nem tudom fontosnak tartani, mert nem értek hozzá. Persze a jelbeszédet és minden mást meg lehet tanulni, ha valaki fontosnak tartja.

Mindenki ki akar tűnni valamiben, ez természetes emberi tulajdonság. Az így íróknak ez jut, ebben talán képesek kitűnni. Ezért ki is találnak ésszerűtlen rövidítéseket, jópofának tűnő karaktersort. A nyelvtan ismerete nem gátolja ebben őket, mert többnyire nagyon kevés van belőle nekik. Valahogy egyéb téren jártas emberektől kevéssé érzem e jelnyelvben való jártasság igényét. Nem meglepő, nekik van más terület, ahol villoghatnak.


A divat fő éltetője is ez a réteg. Nekik mindenről el lehet hitetni, hogy ez a trendi. Hogy a jópofának tűnő dolog más környezetben - legalábbis régen - funkcióval rendelkezett, itt viszont abnormálisan kirívó, hát pont ez kell nekik (a fültágítás is ilyen).


Persze vannak olyan szavak is, amelyek egyfajta bizalmas viszonyban alakulnak ki, valamilyen kedves emlék kötődik hozzájuk, az egyébként értelmetlen (pláne nyelvtanilag agyament) karaktersornak ott éppen e felidézés a funkciója. Ezeket igényes emberek csak egymás között használják, így nem terjed.


Nem lehet minden abszurdnak tűnő kifejezést egy kaptafára elfogadni, vagy elutasítani, sok rövidítésnek van értelme, szükségessége. De ha jók, ezeket igényes emberek alakítják ki, nem tudatlanok - viszont ők is ráhibázhatnak egy egy jó megoldásra. Azért fenntartom, hogy e "szavak" többsége hozzá nem értésből, úgynevezett jópofaságból ered. Menjünk a piacra: pari, ubi, nari, kicsik a táblák. Meg olyan jópofa. Meg nem érti, mit rongál. Nem is érdemes megmagyarázni neki.

2012. jún. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

AZ INFORMÁCIÓS TÁRSADALOM


Az információ előállításával és továbbításával sokan foglalkoznak, ezért a mai (modern) társadalmat információs társadalomnak is nevezzük.


ÚJ MŰFAJOK ÉS JELLEMZŐIK


Honlapok:nincs sajátos nyelvhasználat

Fórumok,levelezőlisták: erős nyelvi kontroll, a csoportnyelve (pl szaknyelvi) hatása erőteljes


E-mail:egyszerűsítet nyelvhasználat, egynéni nyelvformák előfordulnak,emotionok


SMS:egyszerűsített nyelvhasználati mód jellemző,sok rövidítés,emotionok


Chat:nem érvényesül a nyelvi eszmény,minimális külső nyelvi kontroll,divatnyelvi hatás megjelenik


Hát ezért rövidítenek, mert ez már a mindennapjaink része... van, aki tanulja, van aki kitalálja. Mindenhol másképp alkalmazzuk ezeket az új műfajokat

2012. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
A legeslegirritálóbb az amikor egy angol szót úgy írnak, ahogy ejtik. Pl.: lájk, dansz, hepi stb. És még az ha ezeket a szavakat a magyar nyelvbe használják. Pl.: most nagyon hepi vagyok... idegesítő. Beszéljen magyarul, vagy angolul, csak döntse el.
2012. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!