Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van japánul a "kitartás"?...

Hogy van japánul a "kitartás"? Vagy ha esetleg erre nincs megfelelő szó, akkor ami ehhez illik.

Figyelt kérdés
Ha lehet hiraganával, katakanával és kanjival is leírva. Meg kiejtést is.

2012. márc. 23. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:
靱性, olvasata じんせい (jinsei), csak hiragana olvasata van. Illetve van egy kanji, a 健 ami igazság szerint inkább erőt, egészséget jelent, de ritkán használhatják rá. Illetve van a 耐久, olvasata たいきゅう (taikyu). Magyarul nem tudok/akarok különbséget magyarázni, a 靱性 tenacity, toughness, a 耐久 pedig endurance, persistence... nem tudom, hogy neked melyik felel meg jobban.
2012. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Maga a fizikális állóképesség, az előttem szóló által leírt 耐久(taikyuu).

De ha buzdításra gondolsz mint "Kitartás!" az a 頑張るnak (かんばる,ganbaru) a felszólító változatai 頑張れ、頑張って stb.

2012. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
頑張って csak nem jelenítette meg rendesen.
2012. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez több mint vártam :))
2012. márc. 24. 12:20
 5/8 A kérdező kommentje:
de amúgy igen, úgy gondoltam rá, mint kitartani. csak egy fajta felszólítás, hogy tarts ki, lesz jobb is. vagy vmi ilyesmi.
2012. márc. 24. 12:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Na az akkor pont a 頑張って(ください) :D

A japánok imádják használni minden ilyesmi helyzetben.

2012. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
húha.. ez jó, hosszú :D köszi
2012. márc. 27. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:
shikkari is az tudtommal. pl. shikkarishite kudasai. Tanárom szokta mondogatni, ha már nagyon fáradt vagyok és keverek mindent össze-vissza xD
2012. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!