Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy köszönjek nyelvvizsgán?

Hogy köszönjek nyelvvizsgán?

Figyelt kérdés
Sziasztok=) Az lenne a kérdésem, hogy ha bemegyek nyelvvizsgára, hogyan köszönjek? Good morning/good afternoon, vagy sima hello? Én az elsőt érzem helyénvalónak, de aki már volt nyelvvizsgázni, az leírhatná, hogy ő hogyan csinálta=)
2009. máj. 22. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
good morning nyilván ha reggel/délelőtt van.ha meg délután good afternoon.aztán ők úgyis átveszik az irányítást,oldják a hangulatot,megkérdezik hogy vagy kezdhetitek-e stb...
2009. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Én magyarul köszönnék, elvégre amikor belépsz, az még nem a nyelvvizsga és Magyarországon vagyunk, magyar emberek között. Nem kell már akkor az agyat játszani - én így gondolom.
2009. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem pont akkor kezdődik a nyelvvizsga, amikor belépsz az ajtón. az első szavak és mozdulatok is meghatározók..

ha határozottan,magabiztosan lépsz be és rögtön megfelelő hangerővel!! angolul kezdesz, az már + pont.persze ezután kell teljesíteni is,és fordítva is igaz.ha magyarul köszönsz,, de nagyon jó vagy a vizsgán attól természetesen sikerülhet kiválóan.de szerintem mindenképp az első benyomáshoz hozzátartozik h.angolul köszönsz.a szemükbe nézel megfelelő hangerővel,magabiztosan(ahogy már írtam)és máris tetszeni fogsz nekik.

2009. máj. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

De ha izgulsz meg ilyesmi akkor inkább ne köszönj magyarul aztán kicsit megnyugszol és már jobb lesz.


Olvastam valahol egy sztorit mikor a gyerek német nyelvből ment pótvizsgára és előtte napokig meg hetekig csak németet tanult tiszta ideg volt görcsölt is rendesen belépett az ajtón és jó hangosan: AUF Widersen ( így kell írni? nem tudok németül, de azt jelenti ,h viszontlátásra). Meg is bukott :)

2009. máj. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a német nyelvvizsgán németül köszöntem "jó napot"-ot.
2009. máj. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsgán szerintem okosabb dolog elereszteni egy good afternoon-t, ha magyarul köszönsz az úgy tünhet mintha kerülnéd a vizsganyelvet, mert bizonytalan vagy...
2009. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Hát nem tudom nekünk amikor volt vizsga simán magyarul köszöntem, gondoltam nem nekem való, hogy most játsszam az agyam meg nem ezen múlik, hogy valaki tudja-e a nyelvet, vagy sem. Hülyének néztek, aki meg angolul köszönt (és benyalt nekik) azt istenítették... erről ennyit.

Én szerintem akkor is magyarul köszönnék... bár ha már mindenki angolul köszön akkor én is, végül is nekem 8.


Ha nem vagy ideges akkor köszönj angolul ha igen akkor magyarul, az a biztos. :)

2009. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ne hellot mondj hanem Goog morning/afternoon ami éppen van. Nézz utána hány órától mondják délutánnak és meddig reggel.
2009. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

12:35: már a belépéstől megy a vizsga, így nem magyarul illik köszönni és a "hello" még a magyar köszönésnél is rosszabb egy ilyen formális szituációban. Nem ez lesz a döntő, de az első benyomás számít, hiszen csak pár perc áll rendelkezésre, hogy megtudjuk, a vizsgázó mit tud. Ha helytelenül használ szavakat (nem a kontextushoz illő szót választ), akkor az nyilván nem válik előnyére, még akkor sem, ha pontot konkrétan nem is von le érte az ember.


Egy vizsgáztató.

2009. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2009. máj. 23. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!