Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy kell kiejteni: Chelsea?...

Hogy kell kiejteni: Chelsea? Cselszi vagy cselzi?

Figyelt kérdés
2009. máj. 7. 17:23
1 2
 11/17 tade ***** válasza:
Cselszi szerintem is. Amugy kedves 2. az olaszok nagyon is hasznaljak a "z" betut. Itt elek Olaszorszagban es megnyugtatlak ki tudjak ejteni :)
2009. máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az angol anyanyelvűek "sz"-szel mondják, a szó végi hang lehet rövid is, hosszú is.


Forrás:

Wells, J. C. (2000). Longman Pronunciation Dictionary. Harlow: Pearson Education.

2009. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
cselszi!!!!
2009. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"azt nem tudom, hogy a "che" mit jelent, de a "sea" tenger"


Drágaságom a chelsea egy angol, pontosabban egy londoni kerület neve;)

2010. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
kedves utolsó: tudom. és azt is tudom, h nagyon híres a focicsapatuk. de én a kiejtésre mondtam, h nem tudom, mit jelent a che, viszont a "sea" szót minden angol "szí"-nek ejti, ami annyit tesz: tenger. és innen vezettem le, h sztem miért cselszí. de kedves, h szóltál.
2010. jan. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

jó régi kérdés de így utólag is:

én sem tudom, hogy kell, bár a sea-t, mint tengert, az szí-nek kell, tehát nem z-nek.

A chel meg valószínű abból ered, hogy kelta, ugyanúgy, mint a celtic, vagy celta vigo név például.

Gyorsan utána lehetne nézni, de nem tettem... csak így magamtól :)

2014. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
cselszkíj helyesen.
2016. ápr. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!