Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Heidelberg vagy Regensburg?

Descence kérdése:

Heidelberg vagy Regensburg?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd pályázni a Leonardo ösztöndíjra, és nem tudom eldönteni az úti célomat. Eddig a fentebb említett kettőt szemeltem ki. Mindenképpen kisebb méretű, szép fekvésű városok vannak előnyben, és persze ahol sok a látnivaló, mert idegenvezetőnek tanulok :)
2011. okt. 19. 20:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és remélem hogy jó kategóriába írtam :D
2011. okt. 19. 20:03
 2/7 anonim válasza:

Én éltem Regensburgban, de kicsinek nem mondanám :)

Az óvárosi rész nagyon szép, rengeteg látnivaló van a városban és a környéken is (pl Walhalla).


Nagyságához képest szerintem nagyon élhető. Ha van konkrét kérdésed, tedd fel nyugodtan :)

2011. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok.....

Gusten und Ohrfeigen sind verschieden, ahogy a régi közmondás mondja.

Én azért választanám Heidelberget, mert régi római település volt, mint az én városom.....

Másrészt ott alapították Németország legrégebbi (első) egyetemét.

Rengeteg múzeuma van.

2011. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én Heidelbergre szavazok. Régebben úgy volt, hogy oda fogok kiköltözni, és nagyon beleszerettem a városba. :)
2011. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. De persze jöhet még :D

A kis jelzőt úgy értettem, hogy nem egy Berlin/München méretű nyüzsgő város, hanem egy kellemes, viszonylag nyugis hely.

2011. okt. 19. 21:27
 6/7 Tapout válasza:
59%
egyik se Narniába menj aza király
2011. nov. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Képzeld, a múlt nyáron jöttem haza onnan. Nem egy nagy szám, csak jó a marketingje!


Szóval takarodj innen a bús fenébe! Menj az ezotéria kategóriába, aztán ott trollkodjál!


Idióta!

2011. nov. 13. 08:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!