Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen az, amikor szépen...

Milyen az, amikor szépen beszél valaki magyarul?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményeitekre. A választékosság a fontosabb, vagy a szép artikuláció? Melyik tájszólás szép szerintetek? Hozzatok példákat is, mely ismert emberek beszélik szépen a magyar nyelvet?


Én például szépnek tartom azt, ahogy Erdélyben beszélik a magyart. Például Tőkés László szerintem (politikai nézeteitől és beszédének tartalmától függetlenül) szépen beszél. De az ő beszéde viszonylag szokatlan egy budapesti számára. Ha budapestiként úgy kezdenék beszélni, mint egy erdélyi bölcs, az inkább nevetségesen hatna.


2011. szept. 22. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
eufórikus érzés! olyan ritka és olyan különleges mint egy trópusi madár! jobb mint az orgazmus!
2011. szept. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szépség mindig szubjektív, bár azért rendszerint viszonyul egy rendszer szimmetriához a szépre tartott fogalmak (nem mindig), de nyelvi szempontból ezt a videót tudom ajánlani:

http://www.youtube.com/watch?v=ef2iwVkZ6mA&feature=player_em..

2011. szept. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na azért 89-ben minden második szava az "és" volt Tőkésnek, rossz volt hallgatni. Azóta sokat járt határon innen, és leszokott róla.


Nekem a "Nem üti az élit a pénz." tett be :) egy idős erdélyi bácsitól.

2011. szept. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem Tőkés sohasem beszélt szépen. Tele volt kötőszavakkal, ahogy már írták is. Minden beszéde hemzsegett a fölösleges "és", "de" és hasonló szavaktól.

Nagyon szerettem hallgatni Domján Editet, Latinovits Zoltánt, Major Tamást. Nem csak, hogy akcentus nélküli beszédük, de a nyílt és zárt "a" es "e" hangok kiejtése is tökéletes volt.

Sajnos, nem tudnék hasonlóan szépen beszélő, ma élő színészt mondani.

2011. szept. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is Latinovitsot tudom példának mondani. Gyönyörűen beszélt. Mind a választékosság, mind az artikuláció nagyon fontos, és nála mindkettő hibátlan.

Tájnyelvet nem tudok és nem is szeretnék kiemelni. Véleményem szerint a tájnyelvek csak az ország egy részéhez kapcsolódnak. A teljes magyarságot az irodalmi magyar nyelv fogja össze, és azt is tartom a legszebbnek mind közül (úgy, hogy egyébként többfajta tájszólást tudok használni, szóval nem a levegőbe beszélek).

2011. szept. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Borzalmasan beszélt a "tök és" bácsi. A fennkölt-pátoszoskodó, szóf¤só stílus nem igazi erdélyi beszéd.
2011. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallgasd meg Mácsai Pált beszélni ( színész, bár mostanság nem túl népszerű) Szerintem Ő nagyon jó példa a szép beszédre.

http://www.youtube.com/watch?v=TfaWpmBfesQ

2011. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az szép, amikor valaki tisztán mondja ki a szavakat , érthetően, tehát nem harapja el a végét, illetve nem mondja a t-t th-nak, meg nem búl-bűl hanem ból-ből, illetve nem eztet, hanem ezt.
2011. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!