Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezek közül melyik a legszebb...

Ezek közül melyik a legszebb nyelv?

Figyelt kérdés
Spanyol,Olasz vagy Francia?
2011. szept. 10. 15:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem mindhárom nyelv gyönyörű, de mivel olasz két tannyelvűre járok, ezért nálam 1. az olasz, 2. a spanyol és 3. a francia:)
2011. szept. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
73%

Igen-igen, igaza van az egyik hozzászólónak, ugyanis mindenkinek más az ízlése, mást szeret, így nem lehet megállapítani, hogy melyik nyelv a szebb.


A véleményem viszont:

1. olasz

2. francia

3. spanyol


Ezek közül mindhárom hasznos nyelv, mivel olaszt és franciát Afrikában (illetve Olaszországban és Franciaországban), spanyol viszont Amerikában a legelterjedtebb, persze Spanyolországon kívül.

Azt hallottam, hogy annak ellenére, hogy a spanyol és az olasz "hajaz" egymásra, az olasz szebb és könnyebben megtanulható. Persze ez is egyénektől függ, van, aki a portugált jobban tanulja meg, mint mondjuk az oroszt - és fordítva.


Így nem lehet eldönteni, melyik hasznosabb nyelv, melyik a legszebb nyelv.

Azonban egy kutatás szerint, a spanyol a világ harmadik (vagy lehet, hogy a negyedik) legelterjedtebb nyelv.


Én olaszt tanulnék, aztán franciát. :)

2011. szept. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Mindhárom nyelvet imádom.

Annak ellenére, hogy olasz kéttannyelvűs vagyok, és az olaszt is imádom, első helyre mégis a spanyolt kell tennem, ha a szívemre hallgatok. Második az olasz, harmadik a francia. :)

De ezek csak hajszálnyira vannak egymástól, tényleg gyönyörű mindhárom. :P

2012. jan. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!