Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mióta vált a borbély férfifodr...

Mióta vált a borbély férfifodrásszá?

Figyelt kérdés

A 60-as években azt mondta apám: Jesszus, mekkorára nőtt a hajad, menj már el a borbélyhoz. Ezt a szót már nem hallani. Egy másik rovatban valaki (egy vitában) így írt erről:


Az egy dolog hogy régen mit csinált a borbély (borotvált, eret vágott, hajat nyírt) - és megint más, hogy mit csinál ma. Változnak az idők. De akkor is borbély marad. A kalamajka akkor kezdődött, amikor a maszekok kezdték rendezni soraikat. Akkor a fodrász-néni, hogy sikeresebb legyen a maszekos vállalkozása, kiírta: férfi- és női fodrász. Azt hitte, hogy haj az haj, a férfiakét is éppen úgy kell nyírni, mintha női haj lenne. Persze óriásit tévedett, viszont kapós lett az új "exotikus" férfifodrász elnevezés, ami egy nonszensz, annak ellenére, hogy népszerű.


2011. aug. 26. 12:48
 1/9 ava87 ***** válasza:
A választ nem tudom, de már a másik kérdésben is feltűnt, hogy van némi fogalomzavar. Most akkor a férfifodrászt olyan értelemben használjátok, hogy egy férfi, aki fodrász, vagy pedig olyan értelemben, hogy egy fodrász, aki férfiak haját vágja?
2011. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

> egy férfi, aki fodrász, vagy pedig olyan értelemben, hogy egy fodrász, aki férfiak haját vágja?


Eléggé együgyű kérdés, viccnek pedig satnya. Ha látsz az utcán egy "Férfifodrász" feliratot, akkor mire gondolsz ? Talán hogy itt férfiak vannak, akik fodrászok ? Mert én arra, hogy na, ide bemehetek nyiratkozni.

2011. aug. 26. 13:53
 3/9 ava87 ***** válasza:

Nem viccnek szántam, és nyilván ha valahol az van kiírva, hogy férfifodrász, ott férfiak vágathatnak hajat. De a másik kérdésben nem volt egyértelmű, hogy erről van szó, mert korábban meg azt írták többen, hogy a férfi fodrászok b*zik. Ott nyilván a hímnemű fodrászokról volt szó, nem?

Ezer bocsánat, ha felbosszantottalak a hülyeségemmel, majd biztos kapsz neked megfelelő választ nálam okosabbaktól.

2011. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazad van, nem tehetsz róla. Érezni kellett volna a különbséget a férfifodrász és a férfi fodrász között...
2011. aug. 26. 14:12
 5/9 ava87 ***** válasza:
Érezni kellett volna a különbséget kötekedés és értelmezést célzó kérdés között.
2011. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

egy kis nyelvtan:

férfi fodrász: hímnemű fodrász

férfifodrász: férfiak haját vágó fodrász

ugyanígy: angol tanár-angol nemzetiségű tanár, angoltanár-angol nyelvet tanító tanár

:)

2011. aug. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ava87 ***** válasza:
Jó, oké, félreértettem. Illetve figyelmetlenül olvastam valószínűleg. Ha nyomtatásban olvasom, feltűnt volna a különbség.
2011. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A férfifodrász csak hajat vág és formáz. A borbély borotvál is.
2011. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, a "gilette" térhódítása óta... szóval amióta eldobható (na meg elektromos) borotvák elterjedtek, és jóformán senki nem borotváltat, csak hajat vágat, azóta...

Egyébként tényleg, borotválást tanítanak még, úgy értem, kell belőle vizsgázni egy ffifodrásznak???

2011. aug. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!