Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a like giving...

Mi a különbség a like giving és a like to give között?

Figyelt kérdés
Én úgy tanultam, hogy a like után inges alak áll. Mégis sok helyen találkoztam már azzal, hogy like to.
2011. aug. 26. 00:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Hallottam már többféle magyarázatot rá, hogy ilyen meg olyan kis különbség van közte, de szerintem ez is csak azt erősíti, hogy: igazából semmi.
2011. aug. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..



Utána néztem, van különbség. Kösz a semmit!

2011. aug. 26. 07:34
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha végig olvastad volna az össszes választ, akkor rájöhetnél ugyanarra, amit én mondtam, igazából nincs különbség a kettő között és inkább megszokás, mint egy logika szabály kérdése...
2011. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
kaosmagier abszolút jól mondja!!!
2011. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.


Te vagy a fórumozók visszhangja?? önálló gondolatod nincs is? Mert mindenhol csak ezt látni, hogy "igaza van" Kicsit már uncsi!!!


Az elsőnek meg:


Nekem meggyőzőbb egy Angol fórum és egy Angol nyelvtankönyv, mint pár dilettáns vitatkozása !!

Mielőtt válaszoltok nem ártana utána nézni és tényekkel alá támasztani azt amit leírtok!!

2011. aug. 26. 13:12
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezzel én be is fejeztem, ilyen dilettánsokra nincs szükségem, inkább ezentúl, mint ahogy eddig is tettem. Megyek az Angol fórumomra.

Megkérem több dilettáns ne irkáljon már!!!! Ha ír is, nem fogom már látni, mert ezt a kérdést kitörlöm. Nem érdekel a vergődés!!!

2011. aug. 26. 13:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Nézd, én pont azt írtam (másodjára), hogy igazából, amit belinkeltélt (és amit amúgy már én is olvastam, még mielőtt feltetted volna ezt kérdést.) is igazából arra a válaszra jut, hogy nincs konkrét különbség a kettő között. Igazából az, amit én írtam és a belinkelt közt nincs igazi ellentmondás.

A nyelvtankönyv is "tend to"-val fogazlmazta meg, ami elveszi a szabály teljsességét, illetve a határvonalat eltörli. Van ilyen tendencia, de se nem elég konkrét a szabály, se nem minden esetre igaz. Ami általánosságban dönt az legvégül a hagyomány és a megszokás, nem az a nyelvtankönyi sor, amit elég nehezen lehet szabálynak nevezni, hisz igazából csak tendencia.

Persze vannak olyan esetek, mint a sportoknál, ahol elég konkrét különbség van, de azok speciális esetek, nem bővíthetők ki az összes esetre.


Köszönöm a figyelmeztetést arra, hogy meg kell alapoznom a válaszaimat, de sajnos eddig is így jártam el és remélhetőleg még sokáig így fogok eljárni.


Az pedig elég szomorú, hogy szerinted ez módszer helytálló: "Ti hülyék vagytok, én > ti, nyertem, többé nem érdekel" és akkor ezzel számodra jól el van intézve.


Bár igazat mondva engem sem érdekel, hogy te hogy állsz neki vagy mit gondolsz rólam...

2011. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de rettenetesen buta lehetsz... Lehet h van, aki szereti ismételgetni magát, én nem. A linkelt témakifejtésben megtalálható az én véleményem is, sajnálom, h tényleg nem tudsz olvasni.

Egyébként egy nagy tudású, és csak úgy "mellesleg" józan paraszti ésszel is megáldott ember visszhangja szívesen vagyok - nem valószínű, h a Te hozzászólásod után ilyet fogsz olvasni...

Amúgy valószínűleg összetévesztesz vkivel, mert eddig életemben a fenti kollégán kívül 1x írtam hasonlót... FromOz válaszához...

Szóval veled ellentétben PONTOSAN tudom kívülről, h mi van a linkben, és sorry, hogy le mertem írni a véleményem...

2011. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, tanulnál inkább kapálni! Mindenki jobban járna!!! A tanárod is, Te is, aki az óráidat fizeti... egyszóval MINDENKI!

Mellesleg ha én is egyetértek és 100% igazat adok, akkor hülye vagyok én is mi?

Sajnálom, de attól még kénytelen vagyok igazat adni az előttem szólóknak... :-)))

Sőt, ha annyira irritál, akkor én is így írom:

igazuk van!

2011. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok,

ja és én is egy 88%-os :-)))))

És azt csak remélem h ha megy valamerre a %-om, akkor az előzővel együtt, mert abba talán belecsavarodsz :-D

2011. aug. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!