Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen rovásírást érdemes...

Milyen rovásírást érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés

Olvasgattam róla, és láttam, hogy több féle van. Én ezt találtam, ez jó?

[link]

De itt pl. miért van kétszer a "k" "ü" "ű"?


2011. aug. 24. 15:18
 1/4 anonim válasza:

ez nem jó mert a q, y, x, régen a magyaroknál nem volt. azért van többször mert több féle képpen írták le pl.: a k betűt ha egy villámként írják akkor asszem az "ak" szórészt jelenti, de ha egy rombusz van akkor a sima k betűt jelöli.


ez az ábc helyes( legalábbis nekem ezt tanitja a suliban a tanárom már 3. éve): [link]

2011. aug. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

ma 15:28 vagyok


mivel nekem tanítják a rovás írást így sokat tudok róla ha valamit nem értesz szívesen segítek neked csak írj egy privit

2011. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

megint ma 15:28 vagyok


email címem: sz.agi0628@freemail.hu

2011. aug. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is az előző válaszoló által mutatott rovásábécét tanultam meg és használom. Ez lehet a jó. Bár láttam már középkori, meg régebbi rovásfeliratokat, azokkal azért meggyűlt a bajom. :) Lehet a ligatúrák miatt, azokat nem tudom.
2011. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!