Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki magyarázza már meg,...

Valaki magyarázza már meg, hogy a "jegyzett tömb" kifejezés honnan jön?

Figyelt kérdés
Úgy értem, az "jegyzettömb", nem?!?!?!? Nem jegyzik sehol sem, hanem jegyzetelni lehet rá...
2011. aug. 21. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Az "jegyzettömb", már egy ideje használok magyar nyelvű Windowst, hogy tudjam. A "jegyzett tömb" egy olyan tömb, amit jegyeztek. Nem hiszem, hogy sokszor használnánk.
2011. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hol láttad te ezt a kifejezést, hogy jegyzett tömb? A jegyzettömbre a jegyzettömb szót használjuk, a jegyzett tömböt csak speciális esetben (ahogy te is írtad, egy valahol jegyzett tömbre), de nem a klasszikus jegyzettömbre.
2011. aug. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezt konkrétan egy írószerben vett jegyzettömb hátulján olvastam, pár évvel ezelőtt... Akkor úgy gondoltam, vmi kínai gyártmány, és "jó" volt a fordítás - ez ugye gyakran előfordul... De ma ismét belefutottam interneten, és úgy látom, nem csak nekem tűnt fel, hogy EZT nyomtatják az írószerek hátuljára!!!:

[link]

Én nem A5-ös méretű, hanem olyan kis 10cm-es zsebnotesz hátulján olvastam (akkor még nem volt digitális fényképezőgép...)

Teljesen kiakadtam - akkor is és most is!!!

2011. aug. 21. 16:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Ott is emberek vannak, tévedhetnek. Amikor ennél fontosabb dolgokon kiakadsz, mi történik? Eljön az apokalipszis?
2011. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem, ne aggódj :-)

Eddig azt hittem, ez egy egyszeri, véletlen elírás volt, de nem... Szóval hogy valaki téved, vagy véletlenül elír vmit, az még ok, de ma "jónevű" írószermárkát láttam így, nem pedig egy 100Ft-os jegyzettömbön... (bár szerintem ott is szégyen, mert még a nyomdai előkészítés során legalább 2 ember kezén megy át)

ja, mondjuk mit várok, amikor minden 5. ember szerint a bicikli az bicigli...

2011. aug. 21. 19:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!