Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy helyes? 1-jén, vagy 1. -jén?

Hogy helyes? 1-jén, vagy 1. -jén?

Figyelt kérdés
8.-a, vagy 8-a?
2011. aug. 13. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
1-jén, 8-a, ugyanis a kötőjel a pontot "helyettesíti".
2011. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem kell pontot használni, tehát 8-a.
2011. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor jól gondoltam, köszönöm szépen!
2011. aug. 13. 14:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Hova lett az 1-en? Mar ez is fel lett "ujitva"?
2011. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ne légy bunkó.... nem vagyok hülye, 4es vagyok nyelvtanból, de a helyesírás ezen része néha elbizonytalanít... de tudod inkább megkérdezem, mint hogy rosszul írjak valamit... az ilyesmik amit te írtál távol állnak tőlem.
2011. aug. 13. 18:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy töröltek-e egy hozzászólást, vagy From Oz-nak szántad, de szerintem nem akart "bunkó" lenni...

Mi még úgy tanultuk, hogy "szám"-án/én (pont nélkül). Ez a "-jén" nekem is új volt, pedig utánanéztem, és tényleg ez a jó, ha "elseje" a szóbanforgó dátum. Hát, igen, mi már régen jártunk iskolába - úgy látszik :-((((

2011. aug. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Koszi Utolso!

En is ugy tanultam, hogy "en". 1-est kaptunk volna, ha "jen"-t irtunk volna akkor. Nekem meg indig az "en" jobban mutat. De, tenyleg, miert kell ujbol irni a helyesirasi szabalyokat?

2011. aug. 14. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert a nyelvünk élő nyelv (nem "holt", mint a latin pl) - szerencsére :D

És mint olyan, folyton változik, és sokszor a szabályok "hódolnak be" a használatnak...

De arról lehetne vitázni - ahogy ezt a nyelvészek meg is teszik - hogy leíró vagy előíró nyelvtannak van-e értelme, illetve ha előíró nyelvtanról van szó, akkor milyen gyakran kellene hogy kövesse a leíró nyelvtant... (van-e értelme egy emberöltőn belül 5x változtatni bizonyos szabályokat pl...)

2011. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
ez esetben elnézésedet kérem, azt hittem, hogy valami szleng lett, és a sok buta kislány/kisfiú használja. így már más, bocsánat! :)
2011. aug. 14. 11:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!