Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A finnek milyen betűket nem...

A finnek milyen betűket nem tudnak (vagy nehezen) kiejteni?

Figyelt kérdés
Vagy szavakra is kiváncsi vagyok!Köszi.
2009. márc. 31. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

S és cs, legalábbis egyes Amorphis-számok szövegeiből ez derül ki, amikor pl. a seashore-t "szíszór"-nak, a "watch" helyett meg "wacc"-ot mondanak... :D


Viszont pl. az r-t nagyon szép pörgősen ejtik ki. Minden raccsolót oda kéne küldeni tanulni. :D

2009. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát amikor kicsit magyarul tanítottam őket akkor legnagyobb bajban a gy betűkkel voltak, egy helyett például huszadjára is azt mondták hogy edj. De a ny, ty, zs sem ment könnyen. De lehet csak túl részegek voltak xD
2009. márc. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A gy-vel elég sokan bajban vannak a világon :)
2009. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

:D:D:D

köszi az eddigi válaszokat! májusba fogok fogadni egy finn gyerkőőőcöt :D (angolul, finnül semmit se tudok..) érdekes lesz a kommunikáció.. meg kiváncsi voltam, hogy a nevemmel nem fognak e csúfolni (németo.-ban Zsuzsi nevü csajt Szusinak csufoltak, szóval mostmár Fanniként mutatkozott be:D:D) mert ha igen, akkor énleszek Winch Eszter xDxD

2009. márc. 31. 22:10
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Érdekes a gy betüvel. Olyannal is találkoztam, hogy ahhoz nagyon hasonló hang létezik a nyelvükben, de akkor sem sikerült kimondaniuk. Pl. a románoknál ott a Gheorghe név, amit gyakorlatilag gy-vel ejtenek (Gyorgyé). De a Gyulának akkor is Gjulát mondtak.:))
2009. ápr. 1. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia

A neved miatt nem fognak csufolni, ki sem tudják mondani! :))) Egyébként én is Zsuzsa vagyok, nekik egyszerűen csak Szusza. Igy ha valami sziszegést hallok, tudom, hogy nekem szoltak. :DD

Amugy az "s"-t és a "gy", "ty" meg ezek tényleg nehezen mennek nekik.

2009. ápr. 1. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

02:46: ez tényleg érdekes, nekem is volt szerencsém románhoz, ő az "egy" szót volt képtelen kimondani, "edzs"-nek hallatszott :)))

Az olaszok meg képtelenek e vagy i előtt g-t ejteni latin szavakban, pl. a Passióban a rómaiakat játszó olasz színészek a trigintát 'tridzsintá'-nak mondták, avagy az énekesek a Carmina Buranában a "virginali"-t 'virdzsináli'-nak éneklik, vicces (vagy inkább szánalmas?)

2009. ápr. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
...valamint általában a magyar A hangot sem tudják kimondani, akiknek nincs a nyelvükben hasonló, többnyire o-nak hallják (és ejtik). Svédek, törökök, irániak nyelvében van hasonló, ők ki tudják nagyjából mondani.
2009. ápr. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

06:52: Nem szánalmas.:)) Ilyen a fonetikájuk. A román nyelvben (és úgy tudom, az olaszban is) a c és g betűk megváltoznak, ha e vagy i magánhangzó követi őket. A c-ből cs lesz, a g-ből pedig dzs. Ha a c-t k-nak akarják ejteni adott esetben (mert náluk ez k hang), akkor egy h betűt tesznek mögé. Például:


C-vel:

central (ejtsd cséntrál - központi)

cheltuire (ejtsd kéltuiré - kiadás)

cilindru (ejtsd csilindru - henger)

rechin (éjtsd rékin - cápa)


G-vel:

agent (ejtsd ádzsént - ügynök)

dulgher (ejtsd dulgér - ács)

virgin (ejtsd virdzsin - szűz)

unghie (ejtsd ungié - köröm).


Ez ugyanolyan sajátosságuk, mint nálunk az, hogy a c+s kombinációt cs-nek ejtjük és nem ksz-nek, mint a latin nyelvekben. Persze, ettől függetlenül ki tudnák ejteni, ha fonetikusan írnánk le nekik (a virgint virghinnek), de az már egyénfüggő, hogy mennyire bírnak elrugaszkodni a berögzült kiejtésmódoktól.


Egyébként a románban is vannak hangok, amiket mi ejtünk nehezen/viccesen (számukra), ilyenek az ü és ö-höz hasonló hangok, csak ezeket a torokban képzik (mint például az angol "girl", csak annál sokkal rövidebb).

2009. ápr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Multumesc bine!

(a szánalmas voltam)

2009. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!