Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Eszek/eszem, játszom/játszok....

Eszek/eszem, játszom/játszok. Stb. Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Anyósom szerint rosszul használom ezeket. És lehet igaza van, mert tényleg nem tudom mi a különbség aközött, hogy "eszem egy szendvicset" vagy "eszek egy szendvicset".

Google-n sem tudok rákeresni, mert nem tudom a szabály nevét. (oké, általános iskolás anyag lehet, de ha agyonütnek sem jut eszembe mi volt a nyelvtani fogalom neve)


Mi ez a nyelvtani jelenség és hogyan kell helyesen használni?


2011. ápr. 25. 10:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem műveletlen, aki azt a formát használja, amibe belenevelődik és ami egyébként a nyelvészek és mindenki által elfogadott... hanem sznob, aki szerint valami elképesztő igénytelenség és bűneset történik ilyenkor, mintha bármilyen eszmei törés keletkezne a magyar nyelvben.

Tehát, te talán azt mondod, hogy "voltam" vagy "lettem volt?" Egykor az előbbit használni is igénytelenségnek számított, ma már természetes. Nem hiszem, hogy nekünk kellene meghatározni, hogy változzon egy nyelv - mert ugye mint ezt is megtanultuk az iskolában, minden élő nyelv folyamatosan változik, akár akarjuk, akár nem.

2011. ápr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Tárgyas/tárgyatlan. kevés nyelvben fordul elő, de a magyar mellett ismerek egy másikat is.
2011. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Nem tudom, nekem pl halálom ha valaki nák-ol, de valahogy pl ebben a mondatkörnyezetben hogy: Hagyj már, most eszek./eszem nekem az eszem olyan nyálasan hangzik. Úgyhogy inkább k-zok :D
2013. okt. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"pl. Anya azt mondta, ne játsszam a késsel."

hát ez a mondat szerintem elég röhejes

2013. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!