Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában nagyon sok netező egyrészt káromkodik írásban, másrészt olyan szavakat használ, amik valamely szónak eltorzítása? Például: vidi, kircsi vagy komi.

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert szeretnék hűen visszaadni a szöveggel azt, amit élőszóban is mondanának.
2009. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Srapnel ***** válasza:
68%
Mert élőben sem tudnak helyesen beszélni.
2009. febr. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
vagy azért, mert pongyola a stílusuk, ... vayg úgy vélik itt elengedhetik magukat. Egy kicsit "kirúgnak a hámból"... én is szoktam néha "priviben" :-) édes kérdés
2009. febr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert azt hiszik, hogy ez menő meg aranyos, vagy csak simán lusták kiírni a teljes szavakat, és inkább rövidítenek. Amúgy a szobatársam így beszél, és elég idegesítő olyanokat hallgatni minden nap, hogy "pillcsi, megyek fürcsizni, és megmosni a hajcsimat"...
2009. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mcdonalsos fiú: az üccsit is csomizzam?:o:D:S
2010. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát én a való életben választékosan fejezem ki magam, de ha msn-en beszélek valakivel ráadásul ismerősöm, akkor nem fogok ott sorokat írni normálisan kiírt szavakkal. Egyszerűen csak az egyszerűség miatt teszem (pl. vok, mmint, stb.). Nem vagyok az a mai plázacica, normális lány vagyok az iskolapadból, aki nem engedheti meg a kirívóbbnál kirívóbb ruhákat apuci fizetéséből. Ez vagyok én. Szóval vannak, akik írásban úgy beszélnek, ahogy élőben, de vannak olyanok, akik csak az egyszerűség miatt teszik. Tisztelem a magyar nyelvet és szeretem is, nincs szándékomban elrontani a szépségét.


Egy 16 éves lány

2010. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12:28, azért egy "mmint" jellegű rövidítés és egy "kircsi" között rengeteg különbség van. Azzal semmi baj, ha valaki rövidít (bár én nem szeretek rövidíteni), de ez a "kircsi a hajcsid, hol vágcsizták?" szintű plázacica nyelv sokakat az őrületbe kerget :D
2010. jún. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

te tetted tönkre a trabant tetőt?

na ez milyen?

2010. okt. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!