Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Have you ever been TO Californ...

Have you ever been TO California? Vagy Have you ever been IN California?

Figyelt kérdés
Különbség?
2009. febr. 16. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ebben az esetben TO. De pl. I live IN California. Különbség szerintem az, hogy itt a kérdésnél, még ha nem is úgy fejezik ki angolul, de az a lényeg, hogy elmentél-e már ODA.
2009. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Jól írja az első válaszoló.

Ha azt akarod kérdezni, hogy voltál-e már Californiában, akkor ezt to-val kell tenned.

Ha arra irányul a kérdésed, hogy mennyi ideig tartózkodott valaki Californiában (pl. ha ott lakott), akkor:

How long have you been in California?

2009. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

"A have you ever been" -hez, ha helyre (ország, város, stb) vonatkozik, mindig TO kapcsolódik, az a VONZAT-a.


Olyan, mint ha magyarul azt mondod, hogy bosszút állok VALAKIN, nem pedig valakire vagy valaki ellen. Így alakult ki, így van, még ha logikátlannak is tűnik.


Szóval ez az angol formula mindig TO.

2009. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Tudnám, hogy most itt miért kellett lepontozni. Sebaj, valakinek biztos nem tetszett, hogy nem tud valamit, mások meg igen.
2009. febr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
94%

Szepek voltak szerintem a valaszok az egiknel jartal e ott,azaz KaliforniaBA tehat a to

A masodik bedig mennyi ideig lakátal KaliforniaBAN itt pedig az in jatszik szerepet,szerintem...

2009. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!