Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A jelenlegi lista szerint...

A jelenlegi lista szerint melyik a világ legnehezebb nyelve?

Figyelt kérdés
Már ha meg lehet válszolni....

#tanulás #nyelv #szó #ragozás #ige #legnehezebb nyelv
ma 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Erre nincs objektív mérce. Egy kínainak az angol nehéz, egy angolnak a kínai.
ma 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Nem lehet. Az, hogy kinek melyik nyelv nehéz, nagyban függ az anyanyelvétől. Onanntól kezdve viszont nem létezik, nem létezhet objektív rangsor.
ma 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt hallottam, az Ithkuil. De az mesterséges nyelv. Természetes nyelvek terén talán valamelyik poliszintetikus tipológiájú pápua nyelv. Már nem tudom, Stephen Pinker vagy Jared Diamond írta, hogy még egy olyan tudós is csk igen részlegesen tudta megtanulni, aki minden idejét erre fordította. Lehet hogy van egy kis túlzás a dologban, de természeti népek nyelvei közül egyesek valóban igen összetett ragozásúak tudnak lenni. Itt Európában is meg lehet nézni a grúzt, vagy a koppenhágában élő kisebb eszkimó diaspórát, de lehetnek ennél nehezebbek is. Amit szemléletesen mutatni tudok:


[link]


ebből látszik egy kis ízlítő

ma 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

(Visszatérve az Ithkuilra: még saját megalkotója is - aki évtizedek óta foglalkozik vele, - még ő is csak öt-tíz perc alatt tud egy mondatot összeállítani állítólag, és mivel saját értékelése szerint nem folyékony beszélő, így ma nem ismert folyékony beszélője a nyelvnek.)


[link]

ma 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3: akkor most én rögtönzök egy nyelvet, ahol egyetlen szó van: ni. De attól függően, hogy hány herzes rezgéssel ejted ki, mást jelent. Na nem konkrét szavakat, hanem elvont fogalmakat fejezek ki vele.

Ennyiből áll egy nehéz nyelvet kitalálni, de ez szerintem a fingereszelés kategória.


Szerintem a Kérdező nem erre volt kíváncsi.

ma 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Ithkuil ennél azért kicsit több nyelvészeti alaposságal lett összeálltva, teljesen valós nyelvek jelenségeit összegzi korrektül, ráadásul elsősorban nyelvtani jelenségek összegzéséről van szó.


A dolog meg szorosan összekapcsolódik valós népek nyelveivel is, csak persze ezek jelentős része mindeféle afrikai meg egyéb kisnépek nyelve.


Ha valaki nem szereti az Ithkuilt mint keretet, foglalkozhat külön-külön is élő poliszintetikus nyelvekkel is, azok teljesen természetes nyelvek, lényegében akkor is hasonló nyelvi munkát kell elvégeznie

ma 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!