Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olaszul tudók, le tudnátok...

Mansour kérdése:

Olaszul tudók, le tudnátok írni ennek a dalnak a szövegét?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=i6F0fLXlHI8

Nem irodalmi olasz, hanem szicíliai. Én az alapfokú olasz tudásommal csak szavakat értek belőle, és azokban sem vagyok teljesen biztos. Kíváncsi lennék arra is, hogy egy olaszul jól tudó mennyit ért ebből.



#olasz #szicíliai nyelv #olasz dialektus
júl. 28. 12:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tudok olaszul (fordítóit végeztem vele), de nem tudom leírni, mivel a szicíliai teljesen más. Szerintem ha valaki nem tud szicíliaiul nem fogja tudni neked leírni. Mikor elkezd énekelni akkor nem értem, utána néhány dolgot értek, de ahhoz, hogy biztos legyek benne, hogy jól ellenőriznem kéne magam, de nem találtam meg a dalszöveget.
júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A neten nem található meg a szöveg, ezért is tettem fel kérdésként. Kíváncsi lennék azért, hogy miket értesz, még ha bizonytalanul is. Le tudnád ezeket írni, akár privátban?
júl. 30. 11:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!