ORWELL honnan tudhatta 1949-ben, (1984 c. könyvében)hogy lesznek OkosTévék, és hogy az interaktív TV Le Fogja Tegezni a nézőket? (mintahogy a MULTIK letegezik manapság a nézőket a TV-ben) 1949-ben jelent meg a könyv. Vagy a mozifilmet kiszínezték?
George Orwell és a Golden Dawn
1920-ban Crowley rávette George Orwell-t (élt 1903-1950), aki később több világhírű regényt is írt, hogy lépjen be a kábítószer kultuszát ápoló Golden Dawn páholyba. Orwellt annyira megdöbbentette az Amerika számára kidolgozott terv, a "New Age"-ként ismertté vált program, hogy indíttatva érezte magát egy olyan könyv megírására, amely tájékoztatja és figyelmezteti az amerikaiakat erre a gonosz programra. Két évvel halála előtt fejezte be "1984" című munkáját. Ez a szám nem prófétikus jelentésű, ahogyan később interpretálták, hanem csupán 1948 két utolsó számjegyének a felcserélése. Ugyanis Orwell 1948-ban fejezte be ezt a könyvét. Számos olyan beavatotthoz hasonlóan, akik megbízható információkkal rendelkeznek a háttérerők céljairól és konkrét programjairól, Orwell nem tudta magában tartani ezt a titkot, ugyanakkor teljesen egyértelműen nem is mondhatta ki, mert egyébként veszélybe került volna az élete. Éppen ezért Orwell csak Aleister Crowley 1947-ben bekövetkezett Halála után fejezte be és publikálta könyvét. A könyv arról szól, hogy a háttérhatalom miként tervezi az ellenőrzése alá vonni Amerikát a 20. század második felében.
Nem tudta, hogy lesz ilyen technológia, csupán kitalált egy megoldást az emberek tömeges és totális megfigyelésére, ami kellően ijesztően hatott az akkori korban - és megjelenésében átérezhető is.
Még ha tudta volna is, hogy lesznek okos tévék, mindenkit figyelő számítógépes algoritmusok, az azon a technikai szinten értelmezhetetlen lett volna az olvasók számára. Az, hogy a tévéből kiszól a műsorvezető személyesen neked címezve az üzenetét, mert látja, hogy mit és hogyan csinálsz, az egy átérezhető para volt. Főleg a keleti blokk szocializmusában élt embereknek, akik maguk is jelentős részben éltek abban a tudatban, hogy mindenkit megfigyelhetnek. Nálunk is sok mindenkiről jelentettek, ha akartak, akkor lehallgathattak. Voltak, akik átélték, vagy hallottak róla anekdotákat, hogy a telefonban hallották (hallani vélték), hogy szuszog valaki, vagy furcsán kattog a telefon, stb. (Más kérdés, hogy ez valóban lehallgatás volt-e vagy csak annak hittek különféle technikai hibákat.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!