Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi lehetet a családneve?

Mi lehetet a családneve?

Figyelt kérdés

Volt egy srác akivel egy továbbképzésen találkoztunk. Sajnos már nem fogom látni, de megtudtam a nevét. Viszont elfelejtettem a családnevét, de tudom hogy orosz mert mondta.

Dj-vel kezdődött ez tuti. Valami Djube vagy Djobre volt valami hasonló, de ilyen orosz család nevek nincsenek. Valaki esetleg nem tudja (?) talán hasonló hangzású családnevet?



2022. szept. 2. 19:15
 1/1 anonim válasza:

Csak Artyom Dzjuba focista jut eszembe.:)

A Wiki egy Dju kezdetű orosz családnevet hoz: angolos átírásban Dyuzenkov.

Illetve ami még segítség lehet: amennyiben nem -in, -ov vagy -ev volt a végződése akkor valószínű, hogy a családnév (és nyilván valamelyik ős) nem orosz, hanem pl. valamelyik másik keleti szláv népből származik mondjuk ukrán, fehérorosz ezeket is érdemes nézegetni vagy balti név is lehet.

2022. szept. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!